reklama

Finał Konkursu Historycznego

I LO

W numerze

Finał Konkursu Historycznego

I LO

 

"Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794-1917"- to hasło towarzyszyło Konkursowi Historycznemu, którego finał odbył się I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Starachowicach.

Trzecią edycję konkursu, wpisującego się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowali: Komisja Zakładowa Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki oraz Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego "Nasza Jedynka" w Starachowicach.

W eliminacjach wzięło bowiem udział prawie 100 gimnazjalistów z dziewięciu gimnazjów powiatu starachowickiego, a do finału zakwalifikowało się 33. W I LO rozwiązywali test, a najlepsza piątka uczniów zmierzyła się w quizie historycznym. I miejsce (600 zł) zajął Marcin Walendzik z Gimnazjum nr 1, II (500 zł) - Kacper Janus z Gimnazjum nr 4, III (300 zł) - Nikodem Górski z Gimnazjum w Szerzawach, IV (200 zł) - Aleksandra Kwiecień z Gimnazjum nr 4, natomiast V miejsce (100 zł) zajął Miłosz Styk z Gimnazjum w Rzepinie. Pozostali uczestnicy otrzymali cenne nagrody książkowe i gry dydaktyczne ufundowane przez: prezydenta Marka Materka, starostę Danutę Krępę oraz wójtów gmin: Brody - Marzenę Bernat, Mirzec - Mirosława Seweryna, Pawłów - Marka Wojtasa oraz przez naczelnika Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, Dorotę Koczwańską - Kalitę.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ