Uczyli się przedsiębiorczości

Uczniowie III LO

W numerze

Uczyli się przedsiębiorczości

Uczniowie III LO

 

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a patronat honorowy nad nim sprawuje prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 

W organizację Dnia Przedsiębiorczości zaangażowali się również nauczyciele III LO: Anita Skowrońska, Joanna Kumon i Paweł Myszka, a koordynatorką projektu była Elżbieta Majchrzak. Uczniowie III LO na jednodniowe praktyki wybrali się 21 marca do miejscowych firm i instytucji. Mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w wybranym zawodzie i poznania ich działalności oraz organizacji pracy. Za pośrednictwem GAZETY chcą bardzo podziękować wszystkim, którzy tego dnia podzielili się swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem.

Nauczyciele szkoły podkreślają, iż chcą uczyć młodzież przez praktykę, aby absolwent III LO z łatwością odnalazł się w życiu zawodowym. Taki jeden dzień, spędzony na konkretnym stanowisku, bardzo często pozwala uczniom sprawdzić się w konkretnym działaniu i upewnić się, czy są na dobrej drodze do kariery zawodowej, czy raczej powinni inaczej zaplanować dalszą ścieżkę edukacyjną. Dzięki takiemu doświadczeniu młodzież może zweryfikować swoje plany zawodowe na przyszłość.

(EM)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ