Konfrontowali wybrany zawód w firmach

W ZSZ nr 2

W numerze

Konfrontowali wybrany zawód w firmach

W ZSZ nr 2

 

Program jednodniowych wizyt w firmach bądź instytucjach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach "Dnia Przedsiębiorczości", Zespół Szkół Zawodowych nr 2 organizuje od lat.

W tym roku była to jego piętnasta edycja. Dzięki tej inicjatywie młodzi ludzie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o określonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Jest to interesujący sposób na realizację zadań szkoły z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego, umożliwiający uczniom kontakty ze światem pracy. To również dobra okazja, by porozmawiać z pracownikami i poznać tajniki zawodu. W tegorocznym programie, który już na stałe zapisał się w kalendarzu szkoły, kilkudziesięciu uczniów uczestniczyło w projekcie, aby zyskać wiedzę i doświadczenie, którego nie zdobędą w szkole i od kuchni zobaczyć, jak wygląda prawdziwa praca. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie partnerzy: lokalni pracodawcy, dzięki których życzliwości i zaangażowaniu uczniowie mogli zapoznać się w praktyce z wybranym zawodem.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam realizację projektu i otworzyli swoje firmy i instytucje, dostarczając niezwykłych przeżyć i doświadczeń - piszą uczniowie Technikum nr 2.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ