reklama

Sześciu w finale

ZSZ nr 2

W numerze

Sześciu w finale

ZSZ nr 2

 

VI Konkurs Logistyczny zorganizowała Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. 6 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach wzięło udział w finale.

Maria Markiewicz, Patrycja Przygoda, Piotr Różycki z klasy 2 LT, Dominik Druzic i Dominik Dziułka z klasy 3 RLT oraz Michał Garbacz z klasy 4 LT, wykazali się w finale dobrym przygotowaniem, niestety, zabrakło im trochę szczęścia, by sięgnąć po nagrody. Najlepsze wyniki uzyskali: Piotr Różycki, Maria Markiewicz oraz Dominik Druzic, którym niewiele brakło do podium.

Finaliści wysłuchali prelekcji, m.in. o łańcuchu dostaw oraz o logistyce wypraw polarnych, natomiast ich opiekunowie uczestniczyli w szkoleniu pt. "Kreatywne rozwiązywanie problemów".

Opiekun grupy Jarosław Ciepliński, postarał się o poszerzenie wiedzy naszej młodzieży o praktyczne spojrzenie na logistykę morską. Zwiedzili morski terminal kontenerowy, przyjrzeli się pracy różnych maszyn i urządzeń portowych, a od oprowadzającego po terminalu Adama Czartowskiego z działu operacyjnego GCTGdynia Container Terminal S.A., dowiedzieli się o przeładunku w porcie i transporcie morski.

Wizyta w Trójmieście zakończyła się wieczornym spacerem po Gdańsku i po molo w Sopocie. Świetnie spędzili więc sporo czasu na zwiedzaniu i porównaniu swoich umiejętności i wiedzy z innymi uczniami.

(P.S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ