Nasza Anita najlepsza!

Konkurs wiedzy o OHP

W numerze

Nasza Anita najlepsza!

Konkurs wiedzy o OHP

 

Uczennice OHP w Starachowicach okazały się najlepsze w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Działalności i Historii Ochotniczych Hufców Pracy. Zwyciężyła Anita Bukowiecka, która awansowała do etapu ogólnopolskiego. 

Starachowicki OHP wystawił do konkursu trzy uczennice, które walczyły o awans do kolejnego etapu. Na starcie pojawili się reprezentanci Ochotniczych Hufców Pracy z całego województwa, a do kolejnego etapu awansował tylko najlepszy uczestnik. Z pytaniami najlepiej poradziła sobie Anita Bukowiecka i to ona wywalczyła przepustkę do kolejnego etapu. Drugie miejsce zajęła również reprezentantka naszego OHP, Iwona Jagiełło, a tuż za podium, ze stratą zaledwie 4 punktów, uplasowała się trzecia z naszych uczennic, Kinga Matejska.

- Pytania nie były wcale łatwe, bo były podchwytliwe, ale miałyśmy czas, żeby się przygotować i ostatecznie nie było tak źle. Bardzo zaskoczyła nas krzyżówka, jaką musiałyśmy rozwiązać. Trzeba było odpowiedzieć na bardzo szczegółowe pytania o Janie Pawle II, bo jest on naszym patronem - skomentowała Kinga Matejska.

- Bardzo fajnie jest wygrać, bo chyba każdy to lubi. Co prawda przygotowywałam się długo, ale nie liczyłam na wygraną, spodziewałam się bowiem silnej konkurencji. Teraz w Zielonej Górze czeka mnie kolejny etap i na pewno będzie jeszcze więcej nauki, ale to bardzo fajne uczucie - dodała Anita Bukowiecka.

Opiekunką laureatek jest Elżbieta Kordecka, która również nie ukrywa zadowolenia z sukcesu swoich podopiecznych.

- Bardzo ucieszyłam się z wyników naszych dziewczyn. Duża w tym zasługa ich samych, bo w ten wynik włożyły bardzo dużo pracy. Zakres, jaki miały do opanowania był duży i trudny. Szkoda, że obie nasze uczennice, które zajęły dwa pierwsze miejsca, nie mogą pojechać do Zielonej Góry na kolejny etap, ale takie są przepisy. Tam na pewno poziom będzie jeszcze wyższy, czasu nie mamy wiele, ale liczę, że w pierwszej piątce co najmniej uda się jej znaleźć - cieszy się Elżbieta Kordecka, opiekunka grupy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ