Mazonik i Moskwa najlepsi!

VIII Starachowickie Szachy Juniorów

Informacje sportowe

Mazonik i Moskwa najlepsi!

VIII Starachowickie Szachy Juniorów

 

Klasyfikację generalną TOP 3 wygrał Oliwier Mazonik, a wśród dziewcząt najlepsza była Maria Kisielewicz. 

Szósty turniej VIII Starachowickich Szachów Juniorów rozegrano 21 marca br., z udziałem 24 zawodników, którzy mierzyli się w różnych kategoriach. Do zakończenia tegorocznej edycji cyklu pozostały już tylko trzy turnieje.

- W każdym turnieju zawodnicy rozgrywają siedem partii systemem szwajcarskim z tempem gry 10 minut na partię dla każdego zawodnika - powiedział Roman kaput, prezes klubu Gambit, organizatora zmagań.

W roczniku 2007 i młodszych bezkonkurencyjny okazał się Oliwier Mazonik. Drugie miejsce zajął Kris Czyrkun, a trzecie Daniel Krzak. Natomiast w zmaganiu młodszych zawodników (2008 i młodsi) rywalom szans nie dał Bartosz Moskwa, który na podium wyprzedził Igora Kuśmierka i Eryka Hoffmanna.

W klasyfikacji generalnej TOP 3 na pierwszym miejscu znalazł się Oliwier Mazonik, który wyprzedził Krisa Czyrkuna i Daniela Krzaka, a w zmaganiach dziewcząt najlepsza okazała się Maria Kisielewicz, która wyprzedza Darię Kułagę i Nikolę Fedor. Tradycyjnie rozlosowano wśród uczestników nagrody niespodzianki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ