"Smutek i duma"

Centralna Liga Juniorów U-17

Informacje sportowe

"Smutek i duma"

Centralna Liga Juniorów U-17

W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17, podopieczni Mariusza Wójcika przegrali z Koroną Kielce SA. "Smutek i duma" - tymi słowami trener zespołu podsumował to spotkanie.

Starachowiczanie jechali do Kielc z nadziejami na korzystny wynik, po przekonującej wygranej na inaugurację z Resovią Rzeszów. Niestety, mimo bardzo dobrego spotkania, przegrali mecz w Centralnej Lidze Juniorów U-17 z Koroną Kielce S.A. Jest to jedna z dwóch kieleckich Koron, występująca w tych rozgrywkach (jest również drużyna KKP Korona Kielce).

- Smutek, ale i duma, to dwa słowa, którymi można podsumować derby województwa. Smutek, bo trudno być zadowolonym po przegranym meczu. Duma, bo jeśli przegrać, to po takiej walce, jaką pokazali nasi chłopcy. Nie było dla nich straconych piłek, do końca walczyli o jak najlepszy wynik, ani przez moment nie odpuścili Koronie, wzmocnionej w tym meczu zawodnikami na co dzień występującymi w CLJ U-19, co pokazuje też respekt, jaki drużyna z Kielc czuje przed nami. Ciężko na to pracujemy na treningach i w meczach. Byliśmy blisko sprawienia niespodzianki w tym spotkaniu, ale też nie było naszym celem grać tylko na remis, gdy była możliwość atakowaliśmy, stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji, lecz Korona była skuteczniejsza i dlatego mogła cieszyć się z wygranej. Zostawiliśmy serce na boisku i ten charakter da nam jeszcze nie jeden powód do radości. Ogromne brawa dla całej ekipy i głowy do góry - powiedział po spotkaniu trener Mariusz Wójcik.

*Korona Kielce S.A. - Juventa Starachowice 2:0 (0:0)

Juventa: Dawid Pocheć - Krystian Bracik, Kacper Błaszczyk, Jakub Gurski, Klaudiusz Marzec (70. Mateusz Tumulec), Jakub Kalisz, Wiktor Śmigielski, Piotr Nowakowski (65. Jakub Błażejewski), Kacper Zapała, Patryk Mańturz, Dominik Gach (75. Dawid Płatek). Trener: Mariusz Wójcik.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ