W naszych zawodnikach jest moc!

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików

Informacje sportowe

W naszych zawodnikach jest moc!

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików

 

Znakomite występy w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików zaliczyła Karolina Pocheć ze starachowickiej Barakudy. Na słowa uznania zasłużyli także Maja Adamus i Maciej Szlęzak, którzy udowodnili, że posiadają ogromny potencjał.

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików, w których oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantów starachowickiej Barakudy. Nasi trenerzy do rywalizacji zgłosili 17 zawodników.

Znakomicie na zawodach spisała się Karolina Pocheć. Nasza reprezentantka w kategorii młodzików 13-letnich, na dystansie 100 metrów stylem klasycznym uzyskała czas 1:22:77 i jako pierwsza dopłynęła do mety. Również zwycięstwem reprezentantki starachowickiego klubu zakończyła się rywalizacja tym samym stylem na dystansie 200 metrów. Podopieczna trenerów Wojciecha Szlęzaka i Bartosza Staneckiego dystans pokonała w czasie 3:02:42 i wyprzedziła drugą w kolejności zawodniczkę o blisko 2 sekundy. Warto zaznaczyć, że na obu tych dystansach rekordzistką okręgu świętokrzyskiego jest inna reprezentantka naszego klubu - Julia Ofman, która oba rekordy ustanowiła w zeszłym roku. W pierwszym przypadku jej rekord wynosi 1:13:10, a w drugim 2:39:68. Karolina Pocheć do dwóch zwycięstw dołożyła jeszcze trzecie miejsce na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Wśród dziewcząt podium wywalczyła także Maja Adamus. Starachowiczanka najlepiej spisała się w stylu grzbietowym na dystansie 200 metrów. W wyścigu uzyskała czas 2:52:37 i wywalczyła najniższy stopień podium.

To nie był koniec znakomitych występów naszych pływaków, bo brązowy medal do klubowego dorobku dołożył jeszcze Maciej Szlęzak. Młody starachowiczanin bardzo dobrze zaprezentował się na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, gdzie z czasem 2:50:40 był trzeci. Co ciekawe, to również na tym dystansie aktualnym rekordzistą okręgu jest reprezentant naszego klubu Dawid Gotszling. Wynik 2:17:81 ustanowił w czerwcu 2014 roku i od tamtej pory nikt tego wyniku nie pobił.

Pozostali zawodnicy Barakudy również zaprezentowali wysoką formę. W pierwszej dziesiątce swoich rywalizacji znaleźli się także: Oskar Markiewicz, Oliwier Krzoski, Maria Jarzyna, Oliwia Młodawska, Oliwia Mroczkowska, Marta Maciąg i Amelia Głowacka.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ