Znakomite starty strzelców

Świt Starachowice

Informacje sportowe

Znakomite starty strzelców

Świt Starachowice

 

Zawodnicy Świtu Starachowice startowali w prestiżowych Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich "Zlot Orlików", gdzie rywalizowano w dwóch konkurencjach. Jednocześnie odbyły się finały "Strzelania w Sieci". 

"Zlot Orlików" to zawody, w których udział biorą czołowi juniorzy młodsi oraz młodzicy z klubów z całej Polski. W Siedlcach rozegrano 11. edycję tych prestiżowych zmagań. Oczywiście wśród uczestników nie mogło zabraknąć reprezentantów starachowickiego Świtu.

Medale można było wywalczyć po dwóch strzelaniach zaliczanych do "Zlotu Orlików", a także do finału "Zlotu Orlików", w którym mierzyli się najlepsi zawodnicy. W klasyfikacji medalowej, po dwóch strzelaniach, mieliśmy tylko jedną medalistkę. Na drugim miejscu w pistolecie pneumatycznym znalazła się Gabriela Rybicka i tym samym wywalczyła srebrny medal. Kolejne medale nasi reprezentanci dołożyli w finałach "Zlotu Orlików", wszystkie w pistolecie pneumatycznym. Srebro wśród chłopców wywalczył Daniel Kujszczyk, a wśród dziewcząt znakomicie spisała się Julia Sławek, która także zdobyła srebrny medal. W tej samej rywalizacji na trzecim miejscu znalazła się Gabriela Rybicka, która do wcześniej wywalczonego srebrnego medalu dołożyła brąz. W zmaganiach juniorów młodszych wziął również udział Kajetan Łodej, który ostatecznie został sklasyfikowany na 12. pozycji.

Finały "Strzelania w Sieci" przeznaczone były dla młodzików. Znakomicie spisała się w nich Aleksandra Orłowska, która w pistolecie pneumatycznym sklasyfikowana została na trzecim miejscu i otrzymała pamiątkowy puchar. Na podium nasza młoda zawodniczka wskoczyła po ostatniej znakomitej serii, w której zdobyła 10,1 punktu i następną w kolejności zawodniczkę wyprzedziła o 0,4 punktu.

Ostatecznie reprezentanci Świtu aż pięciokrotnie stawali na podium w swoich rywalizacjach. Mają ogromne możliwości i potwierdzili, że w Starachowicach jest dobry klimat do uprawiania strzelectwa sportowego.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ