Szachowe mistrzostwa

W Szkole Podstawowej nr 6

Informacje sportowe

Szachowe mistrzostwa

W Szkole Podstawowej nr 6

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach rywalizowali o tytuł szachowego mistrza. Organizatorem sportowej rywalizacji był klub Gambit.

Młodzi miłośnicy szachów ze Szkoły Podstawowej nr 6 przez dwa dni (13-14 marca) mierzyli się w walce o tytuł najlepszego szachisty w tej placówce. Zmagania rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików oraz juniorów. Do rywalizacji przystąpiło 30 uczniów oraz 17 uczennic, a sędziami zawodów byli Roman i Urszula Kaput.

Turniej młodzików, czyli uczniów z maksymalnie trzeciej klasy, wygrali Marta Hamera i Piotr Zieliński. Wśród dziewcząt na podium znalazły się także Daria Kułaga i Kaja Wrona. W zmaganiach chłopców na 2. i 3. miejscu uplasowali się natomiast kolejno: Igor Jasztal i Marcel Nyga. Mistrzem młodzików, z uwagi na zdobycz punktową, został Piotr Zieliński (9 punktów).

Najlepsi zawodnicy turnieju młodzików

(uczniowie do klasy III)

Dziewczęta

1. Marta Hamera - 6,0 pkt.

2. Daria Kułaga – 6,0 pkt.

3. Kaja Wrona – 5,0 pkt.

4. Ania Jędrzejewska – 5,0 pkt.

5. Ola Adamiec – 4,5 pkt.

Chłopcy

1. Piotr Zieliński - 9,0 pkt.

2. Igor Jasztal – 8,5 pkt.

3. Marcel Nyga – 8,0 pkt.

4. Jan Łodej – 7,0 pkt.

5. Gabryś Wzorek – 5,5 pkt.

Równie zacięta była rywalizacja wśród juniorów- uczniów od czwartej klasy. Mistrzem tej kategorii wiekowej został zdobywca 10 punktów, Oliwier Mazonik, który jednocześnie wygrał rywalizację wśród chłopców. Za jego plecami, z jednopunktową stratą, uplasował się Bartosz Nowak, a trzecie miejsce zajął Michał Banasik. W grupie dziewcząt najlepiej poradziła sobie Natalia Banasik, która w końcowej klasyfikacji wyprzedziła Marię Kisielewicz i Magdę Bąbę. Odebrali zdobyte trofea od dyrektorki SP nr 6, Alfredy Kiełek i sekretarza klubu Gambit, Urszuli Kaput.

Najlepsi zawodnicy turniej juniorów

(uczniowie od klasy IV)

Dziewczęta

1. Natalia Banasik - 7,5 pkt.

2. Maria Kisielewicz – 6,0 pkt.

3. Magda Bąba – 5,0 pkt.

4. Oliwia Romańska – 4,5 pkt.

5. Sarnecka Maja – 4,0 pkt.

Chłopcy

1. Oliwier Mazonik - 10,0 pkt.

2. Bartosz Nowak – 9,0 pkt.

3. Michał Banasik – 7,5 pkt.

4. Paweł Wolak – 5,5 pkt.

5. Marcel Peryt – 5,0 pkt.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ