II Starachowicki Turniej Juniorów

Szachy

Informacje sportowe

II Starachowicki Turniej Juniorów

Szachy

 

W rywalizacji szachowej tym razem sprawdzili się amatorzy. W Szkole Podstawowej nr 6 o tytuły najlepszych walczyło 13 zawodników i 6 zawodniczek.

- Do udziału w zawodach byli uprawnieni zawodnicy, którzy jeszcze nie zdobyli kategorii szachowej lub posiadają ranking szachowy nie większy niż 1250. W zawodach- 14 marca, wystartowało 19 uczniów starachowickich szkół - powiedział Roman Kaput, prezes klubu Gambit.

Na podium żeńskiej rywalizacji znalazły się kolejno: Natalia Banasik (SP 6), Bianka Czyrkun (SP 13) i Madzia Cygan (SP 12), natomiast wyróżnienia w roczniku 2008 otrzymały: Bianka Czyrkun, Madzia Cygan i Anna Jędrzejewska. Wśród chłopców wygrał Kamil Ćwik (SP 11), a oprócz niego na podium znaleźli się także: Bartosz Nowak (SP 6) i Michał Banasik (SP 6). W tym przypadku wyróżnienia przyznano w dwóch rocznikach, 2008 i 2007. W młodszym otrzymali je: Eryk Hoffmann, Jakub Szymański i Dawid Kułaga, natomiast w starszym: Bartosz Nowak, Michał Banasik i Jan Wiecha.

Uroczystej dekoracji najlepszych zawodników dokonał Roman Kaput, prezes klubu Gambit. Dodatkowo wśród wszystkich zawodników rozlosowano upominki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ