Kręcili "Koronę Królów"

W Wąchocku

Wąchock

Kręcili "Koronę Królów"

W Wąchocku

Filmowa ekipa serialu "Korona Królów" wybrała Opactwo Cystersów w Wąchocku na miejsce akcji kilku odcinków produkcji TVP.

"Korona Królów" to serial historyczny emitowany na antenie TVP od początku 2018 roku. Opowiada o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego, ostatniego króla z roku Piastów, a w tle są miłość, intrygi, zdrady i walka o wpływy. Wątek serialu związany z wstąpieniem Królowej Jadwigi, po śmierci męża, do klasztoru klarysek w Nowym Sączu, kręcono w Klasztorze Cystersów w Wąchocku przez 4 dni ubiegłego tygodnia.

Do potrzeb serialu wykorzystano najstarsze pomieszczenia w klasztorze, w tym kapitularz, krużganki, wirydarz, refektarz, fraternię. Na planie filmowym można było spotkać m.in.: Martę Bryłę, która wciela się w Aldonę, Paulinę Lasotę - Cudkę, Roberta Gonerę - Jana Grota, Sławomira Orzechowskiego - Spycimira Leliwita, Agnieszkę Mandat - Katarzynę, Karinę Seweryn - Egle i Tomasza Sapryka - Kanclerza. Odcinki kręcone w Wąchocku, będzie można obejrzeć na przełomie kwietnia i maja br.

Warto przypomnieć, że w Wąchocku nagrywano już ujęcia do "Krzyżaków", "Potopu", a także przez do serialu "Ojciec Mateusz".

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ