Z raportów policyjnych

Zatrzymani z kontrabandą

19 marca br. funkcjonariusze celni oraz policjanci ze Starachowic prowadzili kontrolę handlu obwoźnego w powiecie starachowickim. W zatrzymanych do kontroli 2 busach znaleźli papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Kierowcy złapani na gorącym uczynku byli całkowicie zaskoczeni kontrolą. Kolejnych przeszukań dokonano w miejscu zamieszkania kierowców. Nielegalny towar znaleziono w piwnicy, w składzie drewna, a także w innych pomieszczeniach gospodarczych. W sumie ujawniono 6640 sztuk papierosów oraz 2,5 kg krajanki tytoniowej. Skarb Państwa na nielegalnym procederze stracił 11 tys. złotych. Sprawcom grozi wysoka grzywna.

Zderzenie ciężarówek

28 marca br. przed godziną 9.00, na krajowej "dziewiątce" w Lubieni, zderzyły się dwie ciężarówki. Nikomu nic się nie stało, ale jeden pas drogi był zablokowany. Policja kierowała ruchem wahadłowo, a utrudnienia trwały około 1,5 godziny.

Kradzież w firmie

W okresie od 20 do 28 marca br. na terenie jednej z firm w Starachowicach, włamano się do szafki pracowniczej, z której zginęła maska spawalnicza wartości 3184 zł.

Sprzedał... bez pieniędzy

Informacje o oszustwach internetowych pojawiają się praktycznie codziennie, ale przypadek 36-latka z gminy Pawłów jest nieco inny. Mężczyzna za pośrednictwem portalu internetowego sprzedał wieżę za 300 złotych, towar wysłał, ale pieniędzy od kupującego nie otrzymał.

Tytoń w domu

30 marca br. starachowiccy kryminalni znaleźli na strychu domu w gminie Wąchock 14 worków zawierających około 100 kg tytoniowej krajanki bez polskich znaków akcyzy, 140 papierosów oraz elektryczne urządzenie do ich produkcji. 72-letni mężczyzna, u którego znaleziono tytoń, naraził skarb państwa na 79 tys. zł strat. Grozi mu wysoka grzywna.

Samochód na słupie

30 marca br. o godzinie 13.30 doszło do groźnie wyglądającego wypadku na DK 9 w miejscowości Pastwiska. W wyniku zderzenia samochód osobowy odbił się od samochodu ciężarowego i uderzył w przydrożny słup. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Groźnie w Pastwiskach

30 marca br. o godz. 13.40 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia w Pastwiskach, na drodze krajowej numer 9. Samochód osobowy odbił się od samochodu ciężarowego i uderzył w przydrożny słup. Nikt nie został poszkodowany.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ