Nowoczesne rozwiązania komputerowe

W starachowickich szkołach

W numerze

Nowoczesne rozwiązania komputerowe

W starachowickich szkołach

 

Aż 128 nowoczesnych zestawów komputerowych trafiło do 8 starachowickich szkół podstawowych. To efekt realizacji projektu pn. "Poprawa dostępności infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej placówek oświatowych Gminy Starachowice" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. 

Na ten cel gmina Starachowice otrzymała 75 - procentowe dofinansowanie, przy łącznej wartości projektu 1 mln 208 tys. złotych. Projekt ma na celu rozwój infrastruktury edukacyjnej starachowickich szkół. Dotychczas w jego ramach zrealizowano pierwsze zadanie, obejmujące modernizację boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 4, gdzie powstały obiekty wielofunkcyjne.

W kolejnym etapie tego projektu, wartości blisko 0,5 mln złotych, do 8 szkół podstawowych z terenu miasta trafiło 128 zestawów komputerowych. Jest to nowoczesne rozwiązanie, bowiem uczniowie do dyspozycji będą mieli jedynie monitor, myszkę i klawiaturę, a serwery będą zewnętrzne.

- To jest dobry zakup, bo ten sprzęt się praktycznie nie starzeje. Tutaj nie ma już komputerów, są terminale. Wszystkie dane są zapisywane na serwerze, dzięki czemu nie będzie konieczności co kilka lat wymiany sprzętu i kupowania nowego oprogramowania. To będzie jedno oprogramowanie dla wszystkich szkół i będzie służyło przez lata - powiedział prezydent Marek Materek.

Taką nowoczesną pracownię w Szkole Podstawowej nr 1, wizytował na zaproszenie prezydenta Marka Materka, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. W spotkaniu wzięli udział również przewodniczący Rady Miejskiej Michał Walendzik oraz dyrektorzy szkół: Jadwiga Kicińska (SP nr 1), Mścisława Ewa Kłaczkowska (SP nr 12) oraz Lilianna Adamczyk (SP nr 11).

Rozpoczęła się już realizacja kolejnego zadania w ramach tego projektu. Chodzi o wyposażenie pracowni przedmiotowych do zajęć matematycznych i przyrodniczych w szkołach podstawowych. Placówki SP 1, SP 2, SP 6, SP 10, SP 11, SP 12 i SP 13 zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem różnych nowoczesnych technik i form przekazu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ