Mieszkańców problem

Interwencja GAZETY

W numerze

Mieszkańców problem

Interwencja GAZETY

 

Gruntowa nawierzchnia, brak odwodnienia i słup na środku drogi - o tych problemach mieszkańców ul. Ustronie na osiedlu Południe pisaliśmy nie tak dawno. Po naszej interwencji jeden problem udało się rozwiązać... 

- W dniu kiedy ukazał się artykuł w GAZECIE słup został wymieniony, a wcześniej nie mogliśmy się doprosić jakiegokolwiek działania. Czy teraz z każdym naszym problemem mamy chodzić do Gazety, zamiast do władz - pyta Cezary Jasiak, jeden z mieszkańców ulicy Ustronie.

Problemem jest nadal stan tamtejszej drogi. Wraz z wiosennymi roztopami droga zmienia się w bajoro, a dodatkowy problem stanowi bałagan po niedawnych remontach dróg w południowej części miasta.

- Zlikwidowano bazę remontową, ale firma nie zrobiła nic kompletnie na tym odcinku ulicy, który został zdegradowany przez ciężki sprzęt. Drogę należy urządzić na nowo, poprzez wykorytowanie i utwardzenie, zwłaszcza, że prawie całkowicie zmieniono przebieg ulicy na tym odcinku - znów piszą do GAZETY mieszkańcy.

- Firma Budromost Starachowice, wykonująca przebudowę ul. Moniuszki, zobowiązana była po zakończeniu inwestycji zlikwidować bazę sprzętowo – materiałową usytuowaną u zbiegu ulic Ustronie i Stanisława Moniuszki. Droga, z której korzystały ekipy Budromostu, zostanie odtworzona zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Prace te zostały zrealizowane tylko częściowo ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz ze względu na konieczność wykonania prac dotyczących włączenie wód z istniejącego rowu do kanalizacji deszczowej w ulicy Moniuszki. Pracownicy urzędu są w kontakcie z wykonawcą inwestycji, który zapewnia, że prace zostaną dokończone przy warunkach pogodowych wymaganych podczas wykonywania tego typu robót - odpowiada nam w tej sprawie rzecznik Urzędu Miejskiego Iwona Ogrodowska.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ