Kwalifikacja wojskowa zakończona

W powiecie

W numerze

Kwalifikacja wojskowa zakończona

W powiecie

 

Przez ponad miesiąc Powiatowa Komisja Lekarska w Starachowicach sprawdzała zdolność młodych mieszkańców powiatu starachowickiego do czynnej służby wojskowej.

Obowiązek stawienia się na komisji dotyczył w 2018 roku 525 osób. Większość stanowili mężczyźni urodzeni w 1999 roku. Finalnie zweryfikowano 431 osób, w tym aż 17 kobiet, które w 88 procentach otrzymały kategorię zdrowia "A", czyli zdolny do czynnej służby wojskowej.

Ogółem zdolność najwyższej kategorii otrzymało 86 procent wszystkich, którzy stawili się przed komisją. W przypadku 10 procent osób komisja orzekła kategorię "D". Pozostałe cztery wyszły z wpisem kategoria "E".

Każde orzecznictwo poprzedziły dokładne badania oraz wywiady, przeprowadzane przez członków komisji. Starosta starachowicki Danuta Krępa podczas spotkania kończącego orzekanie, podziękowała im za rzetelną i wytężoną pracę. Dokonała również uroczystego podsumowania oraz zamknięcia Kwalifikacji Wojskowej `2018. Szczególne słowa uznania skierowała do przewodniczącej komisji, która od lat uczestniczy w jej pracy, do lek. med. Renaty Szczecińskiej - Harton.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ