Kto prezydentem miasta?

Aktualności

Kto prezydentem miasta?

Kandydata ma już Prawo i Sprawiedliwość, ogłosił swojego też Sojusz Lewicy Demokratycznej, a na fotelu włodarza miasta pewnie zechce zasiadać ich znacznie więcej.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że wybory samorządowe 2018 powinny zostać rozpisane między 9 października a 17 listopada. W grę wchodzą więc trzy terminy: 21 października, 28 października albo 4 listopada. które spełniają ten warunek. Ostateczną datę wyborów samorządowych wskazuje premier.

Obecna kadencja prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, a także rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich kończy się 16 listopada 2018 roku.

Do 15 marca br. regionalne struktury Prawa i Sprawiedliwości musiały przedstawić w centrali partii wstępne propozycje kandydatów na kandydatów w jesiennych wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów. Na konkretne nazwiska jeszcze nie czas – władze świętokrzyskich struktur PiS nie potwierdzają jednak podawanych w mediach kandydatur: starosty Danuty Krępy na prezydenta miasta, Dariusza Stachowicza z Osin na wójta gminy Mirzec, Marzeny Bernat na wójta gminy Brody i Roberta Janusa na burmistrza Wąchocka. Ostateczne decyzje znane będą po kwietniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Sojusz Lewicy Demokratycznej swoich kandydatów przedstawił w miniony piątek (6 kwietnia). Zaskoczenia nie ma, bo na prezydenta Starachowice ma wystartować Sylwester Kwiecień.

Im bliżej będzie wyborów, tym więcej nazwisk pojawi się na listach. Wystartuje oczywiście prezydent Marek Materek, swoich kandydatów wystawią też inne partie, będą kandydaci z własnych komitetów wyborczych. Już padają nazwiska: Michała Walendzika - przewodniczącego Rady Miejskiej, chrapkę na rządzenia ma podobno radny Babicki, start wstępnie deklaruje również Wojciech Bernatowicz...

My ich wszystkich zaskoczymy i zanim wystartują, wybierzemy prezydenta w sondzie czytelniczej. wystarczy wypełnić kupon i wrzucić do skrzynki listowej przy wejściu do redakcji, ul. Konstytucji 3 Maja 23. (az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ