Nasi mistrzowie w formule K-1

Udane Mistrzostwa Polski K-1 dla Dragona

Osiem medali Mistrzostw Polski w formule K-1 wywalczyli zawodnicy starachowickiego Dragona. Ze złotymi krążkami z Warszawy wrócili Adrian Gunia i Alicja Siebyła, ale mamy tez 4 srebrne i 2 brązowe medale.

W Warszawie starachowiczanie walczyli o najważniejszy tytuł w kraju w swojej koronnej formule czyli K-1. Coś do udowodnienia miał Adrian Gunia, który zdobył złoty krążek. W kategorii juniorów starszych do 60 kilogramów miał sześciu rywali. Przez pierwsze fazy przeszedł jak burza, a w finale zmierzył się z Wojciechem Wójcikiem z Legnicy. Starachowiczanin po raz kolejny pokazał klasę i pewnie sięgnął po zwycięstwo. Nieco mniej rywalek w swojej kategorii (junior młodszy, do 48 kilogramów) miała Alicja Siebyła. Należała do głównych faworytek, bo - podobnie jak Adrian - przyzwyczaiła nas do zwycięstw i medali Mistrzostw Polski. W starciu finałowym przyszło się jej zmierzyć z Natalią Wajman, reprezentantką Legionu Głogów. Podopieczna Marka Jasińskiego stanęła na wysokości zadania i również wywalczyła złoty medal.

Bardzo dobrze spisali się również nasi juniorzy, którzy na swoim koncie zapisali kolejne medale Mistrzostw Polski. Należący od kilku sezonów do naszych czołowych zawodników Karol Mamerski, po raz kolejny udowodnił, że drzemią w nim ogromne możliwości i na najważniejszej imprezie sezonu zdobył srebro. Rywalizując w kategorii do 71 kilogramów przegrał finał z Dawidem Barczakiem z Odolanowa. Świetny występ zaliczył także Artur Wziątek, który dopiero od niedawna staruje w oficjalnych zawodach. W kategorii do 81 kilogramów awansował do finału, gdzie przegrał z Michałem Niemiero i do Starachowic wrócił ze srebrnym medalem. Po jednej walce w zawodach stoczyli Dominika Czerniakiewicz (junior starszy) i Mikołaj Fiślak (junior młodszy). Niestety, przegrali swoje starcia i udział w zmaganiach zakończyli z tytułem wicemistrzów Polski.

Do kolekcji medali Dragona ostatnie dwa krążki dołożyli Wiktoria Kania i Kazimierz Pera. Wiktoria rywalizowała wśród juniorów młodszych w kategorii do 60 kilogramów i znalazła się na trzecim stopniu podium. Kazimierz Pera - już doświadczony senior - potwierdził natomiast, że coraz lepiej idzie mu w kickboxingu. Przypomnijmy, że wcześniej przez lata trenował boks. Teraz w ciągu tygodnia wywalczył dwa brązowe medale Mistrzostw Polski, najpierw w kick-light, a teraz w K-1. Warto zaznaczyć, że w zmaganiach seniorów mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta, Ernesta Kisiela, który tym razem zakończył turniej na 6. pozycji.