Triumf siatkarzy z Gimnazjum nr 3

XIII Powiatowy Turniej w Piłce Siatkowej

Informacje sportowe

Triumf siatkarzy z Gimnazjum nr 3

XIII Powiatowy Turniej w Piłce Siatkowej

 

Reprezentanci starachowickiego Gimnazjum nr 3 wygrali XIII Powiatowy Turniej w Piłce Siatkowej Chłopców o puchar Szkoły Jazdy TOM, który rozegrany został w Sukowie. Młodzi starachowiczanie w pełni zdominowali rywalizację i wywalczyli także wyróżnienia indywidualne.

Turnieje siatkarskie w Sukowie powoli stają się tradycją i stałym punktem na mapie rywalizacji zawodników z Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. Podopieczni Mirosława Miśkiewicza gościli tam już wielokrotnie i na swoim koncie przed tym startem mieli dwa tytuły mistrzowskie. Lata mijają, kadry się zmieniają, ale nasi reprezentanci cały czas należą do faworytów.

Nie inaczej było i tym razem, a to, że nasi gracze mają potencjał potwierdzili już w fazie zasadniczej. W dwóch grupach rywalizowały po trzy zespoły, dlatego każda z drużyn miała do rozegrania po dwa spotkania. Starachowiczanie rywalom nie dali najmniejszych szans i oba mecze pewnie wygrali 2:0.

Dominacja w fazie grupowej zapewniła naszej drużynie awans do wielkiego finału. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, w meczu o końcowy triumf mierzyli się zwycięzcy grup, czyli teoretycznie dwie najlepsze drużyny turnieju. Tyle teoria, bo na parkiecie królowali starachowiczanie. Pierwszego seta wygrali do 9, drugiego do 7 i pewnie sięgnęli po tytuł mistrzowski. Warto zaznaczyć, że dla Gimnazjum nr 3 to już trzeci tytuł mistrzowski wywalczony na turnieju w Sukowie. W ręce naszych zawodników trafiły także statuetki za wyróżnienia indywidualne. MVP turnieju. czyli tytuł dla najbardziej wartościowego zawodnika, trafił do Michała Urgacza, natomiast najlepszym rozgrywającym wybrano Tomasza Zatorskiego.

Mecz o III miejsce: Gimnazjum w Morawicy - Gimnazjum w Woli Jachowej 0:2 (18:20; 10:18)

Finał: Gimnazjum nr 4 w Kielcach - Gimnazjum nr 3 w Starachowicach 0:2 (9:18; 7:18)

Klasyfikacja końcowa

1. Gimnazjum nr 3 w Starachowicach

2. Integracyjne Gimnazjum nr 4 w Kielcach

3. Gimnazjum w Woli Jachowej

4. Gimnazjum w Morawicy

5. Gimnazjum w Sukowie

5. Gimnazjum nr 1 w Kielcach

Gimnazjum nr 3: Bartosz Chojnacki, Filip Pisarski, Tomasz Zatorski, Marcin Iwan, Piotr Topolski, Michał Urgacz, Bartłomiej Góźdź, Hubert Falisz, Adrian Kromer, Jakub Szymański, Szymon Kwiecień. Opiekun: Mirosław Miśkiewicz.

Nagrody indywidualne naszych zawodników: MVP Turnieju: Michał Urgacz (Gimnazjum nr 3 w Starachowicach), najlepszy rozgrywający: Tomasz Zatorski (Gimnazjum nr 3 w Starachowicach)

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ