Ekipa "dwunastki" mistrzem Starachowic!

Zgarnęli też tytuł dla najlepszego gracza turnieju

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 zostali Mistrzami Starachowic w koszykówce chłopców. W finale turnieju podopieczni Rafała Lipińskiego pokonali reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 1. Najlepszym graczem turnieju też został zawodnik mistrzowskiej drużyny Jakub Brzozowski.

W hali sportowej Gimnazjum nr 3 reprezentacje sześciu szkół podstawowych z terenu miasta walczyły o tytuł Mistrza Starachowic w koszykówce chłopców. W pierwszej fazie drużyny podzielone zostały na dwie równe grupy, gdzie grano systemem "każdy z każdym". Później - w zależności od zajętego miejsca - drużyny rywalizowały już o ostateczną pozycję. W finale zmierzyli się zwycięzcy, zespoły z drugich miejsc walczyły o najniższy stopień podium, a pozostali o 5. miejsce w turnieju.

Faza pucharowa rozpoczęła się od rywalizacji SP 6 z SP 11 i ostatecznie piątą pozycję zajęła "szóstka". Walka o podium była dość jednostronnym widowiskiem i zakończyła się pewną wygraną Szkoły Podstawowej nr 13. Jeszcze bardziej jednostronny przebieg miało starcie finałowe. Pewne zwycięstwo 22:6 odnieśli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 12 i sięgnęli po tytuł mistrzowski.

Mecz o 5 miejsce: SP 6- SP 11 (21:8)

Mecz o 3 miejsce: SP 13 - SP 9 (23:10)

Finał: SP 12 - SP 1 (22:6)