Energooszczędny sprzęt trafił dla potrzebujących

Informator UM

Energooszczędny sprzęt trafił dla potrzebujących

Starachowice, po raz trzeci wygrały konkurs na najpiękniej oświetlone miasto w województwie świętokrzyskim - w ramach 9. edycji plebiscytu "Świetlna stolica Polski" organizowanego przez Grupę ENERGA i zajęły 3. miejsce w kraju. Nagrodą jest sprzęt RTV/AGD o wartości 10 tys. zł na cele charytatywne, który trafił do Starachowic.

- Zwycięstwo w Plebiscycie "Świeć się z Energą" pokazuje, że to w jaki sposób ozdabiamy Starachowice na święta podoba się mieszkańcom, a także osobom odwiedzającym nasze miasto – mówi prezydent Marek Materek. – Tego głosowania nie wygralibyśmy, gdyby nie ogromne zaangażowanie mieszkańców, organizacji pozarządowych, firm i instytucji działających na terenie naszego miasta. Zajęcie trzeciego miejsca w głosowaniu ogólnopolskim pokazuje, że mogliśmy również liczyć na głosy osób z innych miast, dlatego symbolicznie chcemy wesprzeć otrzymanym sprzętem energooszczędnym nie tylko starachowiczan. Urządzenia o łącznej wartości 10 tys. zł, które otrzymaliśmy, trafią do rodziny poszkodowanej w pożarze, miejskiej noclegowni, do Stowarzyszenia "Niepełnosprawni Plus Starachowice", Dziennego Domu Senior +, Caritas Diecezji Radomskiej w Starachowicach, Przedszkola Miejskiego nr 14 oraz Hufca ZHP Starachowice, a także do pogorzelców z Sandomierza, miejscowości, której mieszkańcy wspierali nas w głosowaniu.

W ramach tegorocznej wygranej, do Starachowic - z przeznaczeniem na cele charytatywne trafiły; kuchnia elektryczna, zmywarka, lodówka, pralka, mikrofala, blender, parowary, sokowirówka oraz czajniki elektryczne o łącznej wartości 10 tys. zł

Podczas uroczystego przekazania sprzętu prezydent miasta Marek Materek odebrał również pamiątkowe dyplomy z rąk przedstawicielek firmy Energa; Jolanty Sztrąpf, kierownika Wydziału Sprzedaży Południe Energa Obrót SA oraz Magdaleny Sztuby, specjalisty ds. sprzedaży Energa Obrót SA. W uroczystości uczestniczył również Włodzimierz Jedynak, kierownik Referatu Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta. Obdarowane placówki podczas dzisiejszego spotkania reprezentowali; Jolanta Grudnicka, dyrektor MOPS w Starachowicach, odebrała urządzenia, które trafią do miejskiej noclegowni, ks. Zbigniew Zep - wikariusz Caritas Diecezji Radomskiej w Starachowicach, Piotr Ambroszczyk - kierownik Dziennego Domu Senior +, Alicja Czarnecka - prezes Zarządu Stowarzyszenia "Niepełnosprawni Plus Starachowice", Jolanta Marzec - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 14, Małgorzata Ślaska - komendantka Hufca ZHP Starachowice.

Dzięki trzem kolejnym wygranym, do Starachowic trafił sprzęt RTV/AGD o łącznej wartości 30 tys. zł. W kolejnej edycji plebiscytu prezydent zapowiada, że Starachowice powalczą o tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ