Targi "Na Styku Kultur"

Wąchock

Targi "Na Styku Kultur"

Gmina Wąchock rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu turystycznego. W miniony weekend swoje stałe atrakcje oraz kalendarz imprez na bieżący rok zaprezentowała na Targach Regiony Turystyczne Na Styku Kultur w Łodzi.

Wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Gmin Cysterskich, Powiatem Starachowickim i Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, gmina Wąchock znalazła się w gronie ponad 100 wystawców oferujących rodzinne wycieczki, majówki i wyjazdy weekendowe.

Wystawa z Wąchocka i Starachowic przedstawiała głównie dwa lokalne "produkty" turystyczne – Opactwo O. Cystersów i Wielki Piec. Ich zwiedzanie można było rozpocząć już na stoisku. Projekcje filmów reklamowych przenosiły zwiedzających do wyjątkowego wnętrza wąchockiego klasztoru i zabytkowych obiektów Ekomuzeum. Dla tych, których ujęły walory opactwa i muzeum oraz planujących wycieczki w okolicy, dostępne były broszury, foldery, mapy oraz ulotki z bazą noclegową. Nie zabrakło także pamiątkowych widokówek i gadżetów promocyjnych – nie tylko z historią, ale i z humorem.

Nie sposób było pominąć promocji wąchockiego dowcipu, zwłaszcza, że sama nazwa "Wąchock" wywoływała uśmiech na twarzach uczestników targów. Odwiedzający stoisko sami serwowali obsłudze na powitanie żarty o Sołtysie. Część z nich miała okazję być już w Wąchocku i - jak mówili - zamierzają tu wrócić. Pozostali, zachęceni wieloma atrakcjami parku rekreacyjno – sportowego i bogatym kalendarzem imprez, pewnie odwiedzą go po raz pierwszy.

Regionem partnerskim tegorocznej edycji targów było Świętokrzyskie. Podróż po najciekawszych zakątkach regionu w pięciu wymiarach możliwa była dzięki magicznej kapsule 5D usytuowanej na indywidualnym stoisku regionu. Można było na nim zapoznać się również z ofertą miasta Kielce, z promocją projektu Kielce - raj dla dzieci oraz Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego i Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Jędrzejowskiej. Wystąpił też Zespół Korytniczanki oraz Rycerze Zamku Królewskiego w Chęcinach.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ