Cyfrowi seniorzy

W gminie Mirzec

 

Ponad dwudziestu mieszkańców gminy Mirzec, którzy ukończyli 65 lat, weźmie udział w projekcie realizowanym w gminie Mirzec przez Chorągiew Kielecką Związku Harcerstwa Polskiego. Seniorzy będą się uczyć sprawnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn w czerwcu 2017 roku zadeklarował udział mieszkańców gminy Mirzec w projekcie dofinansowanym z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa "Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych". Wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa złożył beneficjent, czyli Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka. W lutym br. projekt ZHP zatytułowany "Cyfrowy Senior", jako jedyny w województwie świętokrzyskim, został pozytywnie oceniony i otrzymał dofinansowanie na realizację. W naszym województwie skorzystają z niego mieszkańcy 66 gmin. Wartość dofinansowania dla Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kieleckiej wynosi ponad 4 miliony złotych. W gminie Mirzec z projektu będzie mogło skorzystać 24 osoby w wieku 65+.

Cel projektu to aktywizacja kompetencji cyfrowych seniorów. W gminie powstanie punkt wyposażony w komputer ze stałym łączem internetowym, z którego będą mogli korzystać uczestnicy projektu.

Dla gminy Mirzec udział w programie jest całkowicie bezpłatny, a po przeprowadzeniu szkoleń Związek Harcerstwa Polskiego będzie miał możliwość przekazania na rzecz gminy sprzętu komputerowego, który został pozyskany w ramach programu. Jego realizacja rozpoczęła się w marcu br., a zakończenie planowane jest z końcem lutego 2022 roku.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ