Na wielkanocnych spotkaniach

W numerze

Na wielkanocnych spotkaniach

Jako, że święta wielkanocne za pasem, władze powiatu złożyły życzenia pracownikom i podopiecznym powiatowych placówek. Gościły też na spotkaniach organizowanych przez różne stowarzyszenia.

W środę, starosta Danuta Krępa udała się na spotkanie wielkanocne do starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych, które co roku spotyka się z przyjaciółmi przy wspólnym stole. Tym razem zasiedli przy nim także Wiesław Daszkowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach oraz Jadwiga Dróżdż, przewodnicząca Powiatowej Komisji Orzekania o Niepełnosprawności. Korzystając z okazji starosta złożyła wszystkim świąteczne życzenia, wyrażając nadzieję, że nadchodząca Wielkanoc przyniesie radość oraz wzajemną życzliwość, stanie się źródłem wzmacniania ducha, dając też siłę w pokonywaniu trudności i pozwalając z ufnością spoglądać w przyszłość. Świąteczną atmosferę podkreślały wielkanocne specjały, o które zadbali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

W czwartek starosta odwiedziła podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starachowicach, a członek Zarządu Powiatu, Andrzej Sendecki gościł na śniadaniu wielkanocnym w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kałkowie – Godowie. Tu również nie zabrakło świątecznych akcentów i życzeń. Po wspólnej modlitwie poświęcono w koszyczkach pokarmy, którymi następnie podzielili się uczestnicy. Mimo że nie było to spotkanie bożonarodzeniowe, każdy z gości wyszedł z prezentem w postaci wielkanocnego stroiku, wykonanego przez podopiecznych WTZ.

Podobna uroczystość odbyła się w piątek w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Stykowie z udziałem wicestarosty Marka Pawłowskiego. Była to znakomita okazja, aby podzielić się jajkiem, złożyć życzenia i porozmawiać w miłej, świątecznej atmosferze.

m.p.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ