Targi edukacyjne dla gimnazjalistów

Aktualności Powiatowe

 

III Targi Edukacji i Pracy dla Gimnazjalistów w naszym powiecie odbyły się 20 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. W ich uroczystym otwarciu uczestniczyła starosta Danuta Krępa wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Małgorzatą Pruś.

Giełdę organizują: Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Starachowicach, Młodzieżowe Centrum Kariery w Starachowicach i Międzyszkolne Centrum Doradztwa Zawodowego przy CKP w Starachowicach przy współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Od samego początku cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych, nie tylko w naszym powiecie. W tym roku wzięła w niej udział również młodzież z powiatu skarżyskiego. Była to znakomita okazja do zasięgnięcia opinii na temat interesujących ich szkół i kierunków kształcenia. Swoje stoiska miały tu wszystkie placówki ponadgimnazjalne ze Starachowic, a także pracodawcy i Agencje Pracy, działające w naszym powiecie.

Starosta Danuta Krępa podkreślała w swym wystąpieniu wagę wyboru ciążącego na uczniach. To właśnie ten wybór decyduje dość często o przyszłej ścieżce kariery. Dlatego ważne, aby był przemyślany i stwarzał szansę na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Podczas imprezy nie zabrakło przedstawicieli komendy wojewódzkiej OHP w Kielcach z komendantem Jackiem Sabatem na czele, ale też kierowników miejscowych placówek: Małgorzaty Urban, dyrektora CKP w Starachowicach czy Agnieszki Kuś, kierownika starachowickiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy.

Gimnazjaliści uzyskali tu informacje o aktualnej ofercie placówek. Mogli porozmawiać z młodzieżą ale także z doradcami zawodowymi, pośrednikami pracy czy pedagogami, konfrontując swoje oczekiwania z potrzebami na rynku pracy. Duże zainteresowanie wzbudziły wycieczki zawodoznawcze organizowane w tym roku do trzech starachowickich firm: MAN-a, Starpolu i Perfopolu, sprawujących patronat nad klasami: elektromechanika pojazdów samochodowych i operatora obrabiarek skrawających. Przybliżyły one młodzieży środowisko pracy, oczekiwania pracodawców, ale także organizację pracy na poszczególnych stanowiskach.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a zaproponowana formuła zdobywania informacji edukacyjno – zawodowych przypadła wszystkim do gustu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ