Światowo w Społecznej

W numerze

Światowo w Społecznej

Tradycją Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum STO jest Dzień Języków Obcych. Odbywa się co roku od wielu lat i bierze w nim udział cała społeczność szkolna.

Priorytetem Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum STO jest nauczanie języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego, bo daje to uczniom szanse poznania i zrozumienia innych kultur, jest też oknem na współczesny świat. Organizacja takich imprez ma na celu uświadomienie uczniom, że nauka języków innych narodowości pomaga się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe, a przy okazji dobrze się bawić.

Do przygotowania tegorocznego Dnia Języków Obcych włączyli się uczniowie klas IV - VII oraz II i III gimnazjum. Gimnazjaliści (kl. II) przedstawili inscenizacją pt. "Li-Chang i jego flamingi", pozostali uczestnicy prezentowali piosenki lub tańce charakterystyczne dla wybranego kraju: Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, Indii, Australii, Kanady i Barbadosu. Czwartoklasiści wykonali tradycyjny taniec ludu Maori, odśpiewano hymn Nowej Zelandii i zaprezentowano tradycyjny taniec Singapuru. Wszystko w choreografii, prezentującej niezwykły klimat indyjskiego Bollywood.

Uczniowie klasy VII, w ciekawych strojach i z różami w rękach, zaśpiewali utwór australijskiej gwiazdy Kylie Minogue pt. "The White Roses", a gimnazjaliści z kl. II zaprezentowali utwór kanadyjskiej sławy Celine Dion pt. "My Heart Will Go On" z filmu "Titanic". Występy zakończyły dziewczęta z III klasy gimnazjum, wykonując piosenkę, pochodzącej z Barbadosu, Rihanny pt. "Where Have You Been", do której zatańczyli chłopcy.

W szkole tego dnia rozwieszono flagi państw i plakaty z miejscami wartymi odwiedzenia, a z młodzieżą spotkała się Anna Ryder, która od dłuższego czasu mieszka w USA. Opowiedziała o życiu codziennym w Stanach, zwyczajach i kulturze Amerykanów. Każdy uczeń mógł zadać jej pytanie na interesujący go temat, oczywiście w języku angielskim. Był to dla młodych ludzi świetny sprawdzian umiejętności językowych.

Najsmakowitszym punktem szkolnej imprezy była degustacja regionalnych potraw w każdym z prezentowanych krajów.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ