Autobusy bez schodków na ulicach miasta

Gmina Starachowice stara się o unijne środki na zakup 10 nowych niskopodłogowych autobusów spełniających normę Euro 6.

Autobusy "Jelcz" nie będą obsługiwać miejskich linii. Na wejście do nich od lat skarżyli się starsi i niepełnosprawni mieszkańcy miasta, dla których pokonanie schodków jest sporą trudnością. Mają być wymienione na używane niskopodłogowe autobusy. Poinformował o tym prezydent miasta Marek Materek.

Gmina Starachowice starania o unijne środki na zakup 10 nowych niskopodłogowych autobusów spełniających normę Euro 6 złożyła do Urzędu Marszałkowskiego w 2017 r. O tym, czy dostaniemy dofinansowanie, wiadomo będzie najprawdopodobniej we wrześniu br. i wtedy będzie można ogłosić przetarg na zakup nowych autobusów. Trafiłyby do MZK na przełomie 2018 i 2019 roku.

- W okresie przejściowym Miejski Zakład Komunikacyjny planuje sprzedaż wyeksploatowanych autobusów i zakup pięciu używanych niskopodłogowych Szacunkowy koszt jednego autobusu używanego, jakimi interesuje się spółka, to ok 12 tys. zł. Jeśli MZK uda się doprowadzić do transakcji, pasażerowie w okresie przejściowym uzyskają możliwość korzystania z większej ilości niskopodłogowych autobusów - poinformował prezydent miasta.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ