Uczyli się patriotyzmu

Uczniowie SP 2

W numerze

Uczyli się patriotyzmu

Uczniowie SP 2

 

W tym roku czeka nas bardzo wiele uroczystości związanych z okrągłą rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W Szkole Podstawowej nr 2 w Starachowicach właśnie z tej okazji odbyło się spotkanie pod hasłem "Polska - Moja Ojczyzna".

W listopadzie będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju już odbywają się z tej okazji różne wydarzenia, jedne mają charakter lokalny, inne znacznie większy. Jedna z takich akademii odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 w Starachowicach, podczas której uczniowie poznawali znaczenie słowa "patriota". Warsztaty dla najmłodszych uczniów poprowadzili przedstawiciele Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS.

- Głównym celem było przybliżenie i wyjaśnienie słowa patriotyzm oraz wyrobienie poczucia, że wszyscy jesteśmy częścią wspólnoty zwanej Ojczyzną. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, odgadując hasła związane z Polską i umieszczając je na specjalnie przygotowanych tablicach edukacyjnych - mówią przedstawiciele szkoły.

Na koniec wszyscy otrzymali na pamiątkę Dyplom Małego Patrioty. Mogli także zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie, w stroju żołnierza lub sanitariuszki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ