Pieniędzy jeszcze nie ma, a już je rozdysponowano

Większość radnych wolała iluminacje od sprzątania ulic

Aktualności

Pieniędzy jeszcze nie ma, a już je rozdysponowano

Większość radnych wolała iluminacje od sprzątania ulic

Za działkę Na Szlakowisku Gmina chce około 1,5 mln złotych netto. Do transakcji jeszcze nie doszło, ale radni już rozdysponowali te pieniądze. Na co?

Nad taką uchwałą debatowali na sesji Rady Miejskiej 23 marca br. radni, a że szacowana ze sprzedaży kwota około 1,5 mln złotych netto ma być przeznaczona na różne inwestycje i zakupy, skomasowane w jednym dokumencie, temat wywołał poruszenie.

- Dlaczego w jednej uchwale decydujemy o przeznaczeniu środków na wiele różnych rzeczy. Ja chciałbym zagłosować za przekazaniem środków dla szpitala, ale nie chcę zgodzić się na zakup iluminacji świątecznych - mówił radny SLD, Sylwester Kwiecień.

- Gdybyśmy wszystko rozpatrywali w osobnych uchwałach, to okazałoby się, że do głosowania mielibyśmy 30 uchwał, a tak mamy kilka. Takie były prośby RIO i nie zamierzam psuć naszych relacji z RIO - odpowiedział prezydent.

Radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej wniósł jednak wniosek, by środki przeznaczone pierwotnie na zakup iluminacji świątecznych i ozdoby - "jajka 2D" (łącznie ok. 27 tys. zł) przenieść na sprzątanie ulic w Starachowicach. Niestety, przepadł w głosowaniu. "Za" opowiedziało się tylko 4 radnych, dwoje wstrzymało się od głosu, a 16 (Elżbieta Kucy, Bronisław Paluch i Krzysztof Różycki (Spółdzielcy), Michał Walendzik, Mariusz Konarski, Robert Sowula, Marcin Sowula, Mirosław Adamus, Janusz Garbarczyk, Piotr Babicki i Jarosław Nowak (Niezależni), a także Zygmunt Andrejas, Joanna Główka, Marta Zięba, Włodzimierz Orkisz i Mariusz Zaborski (PiS) - było przeciw przeznaczeniu tej kwoty na oczyszczanie ulic w mieście.

Ostatecznie zabezpieczono więc środki na zakup iluminacji i "jajka", które już zainstalowano na placu po dawnym "Manhattanie".

Jeśli teren Na Szlakowisku zostanie sprzedany za ustaloną kwotę, to 530.000 zł przeznaczone będzie na przebudowę boiska piłkarskiego przy ul. Szkolnej, 370.000 zł trafi na budowę części ul. Polnej, 100.000 zł pochłonie budowa ul. Osiedlowej, kwota 30 tys. złotych trafi na dofinansowanie dla PZOZ Starachowice na zakup aparatu do znieczuleń, a 27 tys. złotych przeznaczone jest na wspominane iluminacje. W ramach środków z ewentualnej sprzedaży zakupiony ma być też projektor do sali Olimpia (20 tys. zł), sfinansowana zostanie dokumentacja projektowa na remont ulicy Zacisze, powstanie monitoring na cmentarzach przy ul. Polnej, a także wyremontowany łącznik przy sali Olimpia w UM.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ