Poseł wspiera starostę

Aktualności

Poseł wspiera starostę

O zarzutach radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego, współpracy z prezydentem miasta Markiem Materkiem i ewentualnym kandydowaniu Danuty Krępy na stanowisko włodarza miasta, mówiono podczas konferencji prasowej w Starostwie w piątek, 23 marca br.

Danuta Krępa kolejny raz odniosła się do zarzutów sformułowanych przez radnych klubu PSL w powiecie, zawartych we wniosku o jej odwołanie. Wsparcia staroście udzielił poseł Krzysztof Lipiec, który zachowanie i poczynania radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego nazwał awanturnictwem. Podkreślił dokonania starosty Danuty Krępy w rozwoju powiatu starachowickiego i zapowiedział, że skorzysta z prawa głosu na sesji Rady Powiatu.

Głosowanie w sprawie wniosku o odwołanie starosty Danuty Krępy odbędzie się podczas najbliższej sesji Rady Powiatu, 29 marca br. "Za" musiałoby się opowiedzieć 13 radnych z 21- osobowego składu Rady Powiatu.

Poseł poinformował też, że wraz z władzami powiatu czyni starania o przywrócenie w Starachowicach oddziału chirurgii naczyniowej. Współpracę pani starosty z prezydentem miasta Markiem Materkiem ocenił jako wzorcową, a zapytany, czy Danuta Krępa będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Starachowic odpowiedział:

- Czemu nie, jeśli tylko powie "tak"

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ