XI Szachowe Grand Prix Starachowic

Kolejny turniej rozegrany

W pierwszym tygodniu marca rozegrano szósty turniej z cyklu XI Szachowego Grand Prix Starachowic, a zostały już tylko trzy etapy.

Szachowe Grand Prix Starachowic składa się z 9 turniejów, które wyłaniają mistrza w poszczególnej kategorii. W Spółdzielczym Domu Kultury odbył się już szósty, w którym wystartowało 20 zawodników.

W klasyfikacji TOP 3 zwyciężył Mariusz Rybak, który wyprzedził Romana Kaputa i Szymona Wojtasa, natomiast wśród zawodniczek najlepsza okazała się Julia Giemza. W kategorii według rankingów szachowych do 1400, wygrał Igor Kuśmierek, drugi był Kris Czyrkun, a trzeci Mateusz Kiciński. W wyższej kategorii (do 1700) najlepiej spisał się Oliwier Mazonik, który wyprzedził Jakuba Witkowskiego i Julię Giemzę. Natomiast w najwyższej kategorii (do 1800) wygrał Szymon Wojtas. Na podium znaleźli się jeszcze Tomasz Banasik i Marek Sokolnicki.

- Na zakończenie odbyło się lasowanie nagród dla zawodników. Warto zaznaczyć, że po kilku latach przerwy w startach, w tych zawodach wziął udział Szymek Wojtas, jeden z czołowych juniorów Gambitu. Pomimo długiej przerwy, zaprezentował się świetnie, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej - podsumował Roman Kaput.