Nasi biegacze w czołówce

Bieg Kazików

 

Ponad 1000 zawodników pojawiło się na starcie 11. edycji Biegu Kazików. To jedna z bardziej prestiżowych imprez w naszym regionie. Wśród startujących nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego miasta.

Radomski Bieg Kazików tradycyjnie odbył się na dystansie 10 kilometrów. Najlepiej ze starachowiczan spisał się, prezentujący od kilku miesięcy wysoką formę i udany start w nowy sezon, Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice. Na mecie radomskiego biegu zanotował czas 31:01, co pozwoliło im zająć czwartą pozycję. Mimo że tym razem obyło się bez podium, to występ można uznać za udany, a na pocieszenie pozostaje „pudło” w kategorii M-30, w której nasz reprezentant zajął trzecią lokatę.

Większe powody do radości sprawili biegacze LKB Rudnik Ukrainiec Dmytrii Didovodiuk wygrał bowiem rywalizację, a kolejni zawodnicy tego klubu też byli w czołówce. Sergij Okseniuk, Sylwester Lepiarz i Ivan Babaryka zajęli odpowiednio 5, 6 i 7. miejsce. 11. miejsce w ogólnej klasyfikacji zajęła najlepsza z kobiet Sofiya Yaremchuk, natomiast Michał Krasiński, Oksana Okseniuk i Oleksandr Holovnuckiy uplasowali się w trzeciej dziesiątce, zajęli kolejno 23, 24 i 25 miejsce.

Wśród ponad 1000 zawodników nie zabrakło innych reprezentantów naszego miasta. Najwyżej z nich sklasyfikowany został Przemysław Szymanowski, nasz starachowicki triathlonista z czasem 33:58 zajął 14. miejsce. Na 109. pozycji rywalizację zakończył Sławomir Majchrzak, który startował pod egidą Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym, 9 miejsc dalej uplasował się Michał Capała z Juventy-Kobex, natomiast jego klubowy kolega Grzegorz Skwarliński znalazł się na dalszym miejscu. Oczywiście obecni byli także zawodnicy ze Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice, a najlepiej z nich spisali się Natalia Gębska (219. miejsce) i Andrzej Zatorski (277. miejsce). (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ