Siedem medali Juventy-Kobex

Tytuł mistrzowski dla Zosi Dróżdż

Informacje sportowe

Siedem medali Juventy-Kobex

Tytuł mistrzowski dla Zosi Dróżdż

 

Bardzo udany start zaliczyli w Połańcu biegacze Juventy-Kobex Starachowice. Wywalczyli siedem medali Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych. Tytuł mistrzowski wywalczyła Zosia Dróżdż.

Pięcioro zawodników w zmaganiach młodzieżowych i troje seniorów reprezentowało Juventę-Kobex Starachowice na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych. Znakomicie spisały się nasze dwie młode zawodniczki Zosia Dróżdż i Wiktoria Smalec, które zajęły dwa pierwsze miejsca na podium w rywalizacji na dystansie 400 m. Pierwsza na mecie po 59 sekundach pojawiła się Dróżdż, a jako druga przybiegła Smalec. Srebrny medal wśród chłopców wywalczył także Szymon Pokrywka.

- Liczyłam na dobry występ, ale nie na aż tak dobry. Wszyscy pokazali się naprawdę z bardzo dobrej strony i to nie dotyczy tylko zawodników, którzy znaleźli się na podium. Tak udany występ, to zasługa tego, że wszyscy systematycznie przychodzą na treningi i ćwiczą z ogromnym zaangażowaniem. Wśród naszej młodzieży jest ogromny potencjał - powiedziała Agata Wzorek, trenerka najmłodszej grupy w Juvencie-Kobex Starachowice.

Świeżo upieczona mistrzyni województwa świętokrzyskiego, Zosia Dróżdż to prywatnie bratanica trenerki Agaty Wzorek (z domu Dróżdż) i jak widać talent do lekkoatletyki ma w genach.

- Ciocia mi mówiła, że wygrywała różne biegi, zdobywała medale i dyplomy i chciałabym pójść w jej ślady. Z występu w Połańcu jestem bardzo zadowolona, bo na mecie miałam bardzo dużą przewagę nad pozostałymi zawodnikami - skomentowała mistrzyni Zosia Dróżdż.

- Bardzo lubię biegać, a na treningach podobają mi się wszystkie ćwiczenia. Cieszę się, że zdobyłam srebrny medal i chciałabym zdobywać ich jeszcze więcej - mówi natomiast wicemistrzyni województwa Wiktoria Smalec.

W najmłodszej kategorii startowały jeszcze Wiktoria Jeziorska (6. miejsce), Julia Marczak (7. miejsce) i Nikola Niekłań (11. miejsce).

Tytuł wicemistrzowski w starszej kategorii wiekowej wywalczyła Klaudia Roesler, zapewniając sobie powołanie do kadry województwa świętokrzyskiego. W tej samej rywalizacji szóste miejsce zajęła Weronika Wojnar, natomiast w zmaganiach chłopców Kacper Zychowicz uplasował się na 12. pozycji.

- Te zawody dla młodzików były jednocześnie eliminacjami do makroregionu. Klaudia jest bardzo zdolną zawodniczką i przez to, że wywalczyła tytuł wicemistrzowski, automatycznie została powołana do kadry województwa świętokrzyskiego. Poza podium znalazła się Weronika Wojnar, ale jej występ również oceniam jako bardzo udany - podsumował trener starszych zawodników Dawid Kubiec.

Trener i prezes klubu rywalizował natomiast w kategorii seniorów. Kubiec na mecie zameldował się jako drugi, a tuż za nim pojawił się Piotr Sztandera, również reprezentant naszego klubu. Natomiast w rywalizacji seniorek srebrny medal wywalczyła Anna Gromadzka.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ