Pływacy Barakudy w formie

Brąz Piotrowicz i Gotszlinga

Pływacy starachowickiej Barakudy nadal w znakomitej formie. Podopieczni Bartosza Staneckiego i Wojciecha Szlęzaka znakomicie zaprezentowali się podczas zawodów Pucharu Polski i w rozgrywkach Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej.

Dwa brązowe medale

Maja Piotrowicz i Dawid Gotszling reprezentowali Barakudę podczas zmagań w pływackim Pucharze Polski w Lublinie. O laury walczyło wielu znakomitych sportowców ze 113 klubów z całej Polski. Reprezentanci Starachowic wystartowali w zmaganiach juniorek młodszych i juniorów. Oboje zgłoszeni zostali do trzech różnych rywalizacji i obojgu udało się wywalczyć po jednym medalu. Maja Piotrowicz stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji na dystansie 200 metrów. Tę samą pozycję na 400 metrów zajął Dawid Gotszling, a srebrny medal przegrał jedynie o 0,2 sekundy! Maja była bardzo blisko medali również na dystansie 400 metrów, ale znalazła się ostatecznie tuż za podium, natomiast Dawid w wyścigu 200-metrowców został zdyskwalifikowany przez błąd techniczny. Oboje startowali jeszcze w stylu grzbietowym, ale zajęli dalsze lokaty.

Mała Świętokrzyska Liga Pływacka

Od kilku sezonów starachowiccy pływacy walczą o najważniejsze laury na arenie wojewódzkiej i należą do grona najlepszych w naszym regionie. Udanie rozpoczęli także nowy sezon, w drodze po dominację w Małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej. Starachowiczanie podczas rywalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim (pierwsze zawody cyklu ŚMLP) rywali zostawili daleko w tyle. Podopieczni trenerów Staneckiego i Szlęzaka wygrali z wynikiem 342 punkty i w "generalce" mają 106 punktów przewagi nad drugą w kolejności Koroną Swim Kielce.

W rywalizacji chłopców starachowiczanie aż 10 razy stawali na podium. Na 50 metrów stylem dowolnym swoje kategorię wiekowe wygrali Kacper Świercz i Jan Olesiński, a Oskar Jaroński zajął trzecie miejsce. Michał Plewniak okazał się natomiast bezkonkurencyjny w stylu grzbietowym (50 metrów), a Bartłomiej Kasperkiewicz zajął drugie miejsce w tym samym stylu, ale na dystansie 200 metrów. Trzy miejsca na podium nasi młodzi chłopcy zajęli również na 100 metrów stylem zmiennym. Wygrał Jan Olesiński, a Oskar Jaroński i Kacper Świercz zajęli odpowiednio 2 i 3. miejsce. Kolejne medale Barakuda wywalczyła w sztafecie. Starsza grupa z dużą przewagą wygrała rywalizację, a młodsi chłopcy wywalczyli srebro.

Nasze dziewczęta wywalczyły aż 9 medali. Na 50 metrów stylem dowolnym Beata Woźniak zajęła drugą pozycję, a na najniższym stopniu podium stanęła Maria Jędrzejewska. Brązowy medal w stylu grzbietowym wywalczyła również Wiktoria Kaczmarska. Dwa srebrne medale, w stylach grzbietowym i zmiennym, dołożyła Weronika Kowalczyk, a w tej drugiej konkurencji, tyle, że młodszej kategorii, wygrała Beata Woźniak, zaś trzecia była Zofia Zatorska. Ostatnie dwa krążki starachowiczanki wywalczyły w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym, starsze dziewczęta wywalczyły brązowe medale, a młodsze sięgnęły po złoto.

Kolejne zmagania w Małej Świętokrzyskiej Lidze Pływackiej zaplanowane są w kwietniu i odbędą się w Kielcach.