Pewna wygrana na początek wiosny

Centralna Liga Juniorów U-17

Informacje sportowe

Pewna wygrana na początek wiosny

Centralna Liga Juniorów U-17

 

Znakomicie zainaugurowali rundę wiosenną w Centralnej Lidze Juniorów U-17 młodzi piłkarze Juventy Starachowice. Podopieczni Mariusza Wójcika pokonali na wyjeździe Resovię Rzeszów 2:0. 

Zgodnie z przepisami, po rundzie jesiennej w CLJ dwie najsłabsze z ośmiu drużyn spadają, a ich miejsce zajmują dwaj zwycięzcy barażów, w których rywalizują mistrzowie „jesieni” z każdego z czterech województw (świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i lubelskie). W rundzie wiosennej drużyny punktują „od zera”, a najlepsza ekipa awansuje do rundy finałowej CLJ, czyli Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej.

Jednym z takich beniaminków jest zespół Resovii Rzeszów, z którym przyszło się mierzyć naszej Juvencie. Podopieczni Mariusza Wójcika bardzo poważnie przygotowywali się do rundy wiosennej, uczestnicząc m.in w obozie zimowym. Trener był zadowolony z wykonanej pracy, a, że był to bardzo pozytywnie przepracowany okres udowodnił pierwszy mecz ligowy. Na początku spotkania obie ekipy podeszły do siebie z dużym respektem i chciały wybadać rywala, dlatego w pierwszej połowie bramki nie padły. Wynik spotkania został otwarty zaraz po wznowieniu gry. Dokładne podanie Wiktora Śmigielskiego wykorzystał Kacper Zapała i ładnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. W końcówce spotkania zwycięstwo Juventy przypieczętował Jakub Gurski i starachowiczanie bardzo udanie rozpoczęli nową rundę.

- Dużo było w tym meczu walki i sporo jeszcze nerwowości w naszej grze, ale myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby ta runda była równie udana jak jesienna, a może i lepsza. To sukces całej 25-osobowej kadry, która bardzo sumiennie przygotowywała się do inauguracji i kolejnych meczów w Centralnej Lidze Juniorów. Gratulacje i wielkie brawa należą się wszystkim, a szczególnie Krystianowi Bracikowi, który z rozciętą głową wytrzymał całe zawody i był jednym z lepszych zawodników - skomentował trener Mariusz Wójcik.

*Resovia Rzeszów - Juventa Starachowice 0:2 (0:0). Bramki: Kacper Zapała (41), Jakub Gurski (77). Juventa: Dawid Pocheć - Krystian Bracik, Kacper Błaszczyk, Jakub Gurski, Klaudiusz Marzec (71. Bartosz Gajewski), Jakub Kalisz (74. Dawid Płatek), Wiktor Śmigielski, Piotr Nowakowski,(56. Maciej Moskwa), Kacper Zapała (78. Kacper Gładyś), Patryk Mańturz, Dominik Gach. Trener: Mariusz Wójcik.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ