"Świat w kolorach"

W iłżeckiej bibliotece

Iłża

"Świat w kolorach"

W iłżeckiej bibliotece

Spotkanie w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży było piękną lekcją integracji, a zorganizowane w ramach obchodzonego Roku Praw Kobiet, w 100. rocznicą przyznania Polkom praw wyborczych.

 

"Świat w kolorach" pokazała w swoich pracach malarskich Elżbieta Sekulska z Radomia. Malowania zaczęła się uczyć od 2005 roku na zajęciach rysunku i malarstwa w Państwowej Szkole Plastycznej i Miejskim Ośrodku Kultury "Amfiteatr" w Radomiu. Maluje przede wszystkim kwiaty, pejzaże a także martwą naturę i obiekty architektoniczne. Jej prace eksponowane były na wystawach zbiorowych: w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu, w radomskiej Resursie oraz na wystawach indywidualnych. W iłżeckiej bibliotece prezentowane są po raz trzeci.

Wernisaż połączono z podsumowaniem konkursu na "Najaktywniejszego czytelnika roku 2017" w kategorii młodzież. Wśród nagrodzonych są uczennic ze Szkoły Podstawowej w Iłży a także z klas gimnazjalnych:Izabela Dygas, Julia Sępioł, Agata Woźniak, Gabriela Bajon, Zuzanna Łosiak, Katarzyna Dziura, Magdalena Fiołna, Monika Szczepińska, Pisarek Patrycja, Julia Zubała, Magdalena Kozera oraz 3 laureatki ze szkół ponadgimnazjalnych: Sylwia Leśkiewicz, Aleksandra Bębenek i Samanta Różalska, które uczą się w szkołach w Chwałowicach, Starachowicach i Radomiu. Wszystkim laureatom serdecznie pogratulował sekretarz Urzędu Miejskiego w Iłży Grzegorz Kopciał, wręczając okolicznościowe dyplomy oraz nagrody.

Członkowie Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, działającego przy iłżeckiej bibliotece, przygotowali dla uczestników słodki poczęstunek, a imprezę zakończył pokaz kosmetyczny AVONU oraz krótki wykład na temat makijażu.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ