Kierowca pijany i na zakazie

W aucie było dziecko

Bezpieczeństwo

Kierowca pijany i na zakazie

W aucie było dziecko

 

Trzy osoby dorosłe i dziecko podróżowały samochodem osobowym, który uderzył w ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Iłżeckiej w Starachowicach. Do szpitala trafiły dwie osoby, w tym dziecko. 

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w niedzielę, 11 marca. Starachowiccy strażacy zostali wezwani do wypadku drogowego, a na miejscu okazało się, że w zdarzeniu udział brało jedno auto, które uderzyło w ogrodzenie jednej z posesji.

- Wszystkie osoby podróżujące samochodem opuściły pojazd przed przyjazdem zastępów straży pożarnej. Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez zespół ratownictwa medycznego, który podjął decyzję o przetransportowaniu dziecka i jednej osoby dorosłej do Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego i dopływu gazu w pojeździe oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni - mówią starachowiccy strażacy.

Okazało się, że sprawca tego wypadku, 25-latek ze Starachowic, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i... dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W działaniach ratunkowych brały udział dwa zastępy JRG Starachowice, a na miejscu pracowali również policjanci, którzy koordynowali wprowadzony na drodze ruch wahadłowy pojazdów.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ