Spotkanie z Agnieszką Frączek

W MBP w Starachowicach

W numerze

Spotkanie z Agnieszką Frączek

W MBP w Starachowicach

 

Agnieszka Frączek, językoznawca, germanistka, leksykograf, doktor habilitowany Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, niezwykła pisarka i poetka, była7 marca br. gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach. Szerokiemu gronu czytelników znana jest z twórczości dla dzieci. Jej książki zachwycają kulturą słowa, zabawnie rozprawiają się z błędami językowymi, pomagają w problemach logopedycznych. Uczą, bawią i wzruszają.

Uczestniczące w spotkaniu dzieci z klasy Ia i Ic ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach mogły doświadczyć niezwykłej magii poezji, którą roztoczyła autorka. Były opowieści, rozmowy, pytania i dedykacje w książkach. Mali czytelnicy byli pod ogromnym wrażeniem historii tworzonych przez pisarkę, a otwartość i serdeczność autorki pozwoliły pozbyć się tremy i nieśmiałości.

Spotkanie zorganizowano w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży, którego moderatorem jest Magdalena Mroczek przy współpracy z WBP w Kielcach i dofinansowaniu ze środków Instytutu Książki.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ