"Gruntówki" do remontu jeszcze w tym roku

Słoneczna, Staropolska i Skałka się doczekały....

W numerze

"Gruntówki" do remontu jeszcze w tym roku

Słoneczna, Staropolska i Skałka się doczekały....

Kolejne drogi gruntowe znikną jeszcze w tym roku z terenu Starachowic. Mowa o przedłużeniu ulicy Słonecznej, ulicy Staropolskiej i ul. Skałka. Inwestycje mają być wykonane w najbliższych miesiącach.

 

O planach modernizacji kolejnych dróg gruntowych w okolicy osiedla Żeromskiego, prezydent Marek Materek poinformował na konferencji prasowej z udziałem radnych: Elżbiety Kucy, Mariusza Konarskiego i Janusza Garbarczyka. Do połowy października br. prawdopodobnie wykonany zostanie remont przedłużenia ul. Słonecznej. Koszt tej inwestycji, to około milion złotych.

- Jesteśmy już po otwarciu ofert na tę inwestycję i wszystko wskazuje na to, że już w najbliższych dniach uda nam się wybrać wykonawcę. Jeśli to się nam powiedzie, to do 15 października mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej drogi. Wybudujemy również nowy chodnik i oświetlenie - powiedział prezydent Marek Materek.

Kilkadziesiąt metrów niżej znajduje się ulica Staropolska. Po deszczach mieszkańcy brną w kałużach, a latem zmorą jest wszechobecny kurz. Ma się to zmienić, położona będzie bowiem nawierzchnia z betonowej kostki brukowej. Remont ma zakończyć się do połowy września, ale wykonawca deklaruje, że zrobi wszystko, by prace zakończyć wcześniej. Koszty tej inwestycji mają wynieść 235.957,00 zł.

- Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjać, to z pracami będziemy chcieli wejść jeszcze przed świętami, a jeśli się pogorszą, to po świętach. Będziemy się starali skrócić okres realizacji tej inwestycji, aby nie utrudniać życia mieszkańcom. Myślę, że do końca maja powinniśmy prace zakończyć - poinformował Radosław Malec, właściciel firmy, która remontować będzie ulicę Staropolską.

Remont planowany jest również na pobliskiej ulicy Skałka, która prowadzi do kilku posesji. Gmina przeznaczy na to przedsięwzięcia ponad 113 tysięcy złotych, a prace miałyby zakończyć się do połowy czerwca. Powstanie tam nowa nawierzchnia z betonowej kostki brukowej na długości 125 m.b., natomiast nawierzchnia zatoki manewrowej wyłożona będzie płytami betonowymi.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ