Stosunki są napięte, ale jest wola rozmowy

Przewodniczący Rady Miejskiej o relacjach z Powiatem

W numerze

Stosunki są napięte, ale jest wola rozmowy

Przewodniczący Rady Miejskiej o relacjach z Powiatem

 

Taki przekaz o współpracy Gminy Starachowice z Powiatem płynie z konferencji prasowej przewodniczącego Rady Miejskiej w Starachowicach, Michała Walendzika. 

Napięcie na linii miasto - powiat daje się wyczuć od kilku miesięcy. Uszczypliwości nie szczędzą sobie prezydent, starosta, a także radni obu samorządów.

Zaczęło się od listu prezydenta, który zaproponował spotkanie obu rad za zamkniętymi drzwiami. To nie spodobało się części radnych powiatowych, którzy sugerowali, jakoby włodarz miał coś do ukrycia i zażądali spotkania otwartego, z udziałem publiczności i mediów. Przez kilkanaście kolejnych dni wymieniano się oświadczeniami, więc nastroje stara się uspokoić przewodniczący Rady Miejskiej Michał Walendzik.

- Z racji ostatnich doniesień medialnych, mieszkańcom może się wydawać, że między Miastem a Powiatem dzieje się coś niedobrego. Mamy wiele wspólnych tematów i zawsze w takich przypadkach potrafiliśmy wspólnie rozmawiać. Można dzielić, że coś jest miejskie czy powiatowe, ale z perspektywy mieszkańców jest to mało istotne. Mieszkańcy chcą, żeby droga była czysta, równa i bezpieczna, a nie interesuje ich czyja ona jest. Myślę, że wszyscy są otwarci na rozmowy, a sama formuła to już kwestia drugorzędna. Wspólnych tematów mamy sporo - mówił przewodniczący Michał Walendzik.

- Czy tak napięte stosunki mogą wynikać z faktu, że w Radzie Powiatu większość głosów ma inna opcja polityczna niż w Radzie Miejskiej i czy to już początek kampanii wyborczej - zapytaliśmy.

- Nie chciałbym nikogo posądzać o złe intencje, czy wykorzystywanie tego wszystkiego na potrzeby wyborów. Myślę, że te ostatnie wydarzenia, to jest uwypuklenie naszych wspólnych spraw, które przecież istnieją nie od dziś tylko od jakiegoś czasu, a nie zawsze dyskusja poprzez media jest najlepsza - odpowiedział przewodniczący RM.

Ostatecznie do spotkania radnych obu samorządów ma dojść 4 kwietnia br. Spotkanie ma mieć charakter otwarty dla wszystkich.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ