Urocze seniorki świętowały

W numerze

Urocze seniorki świętowały

Występy artystyczne, warsztaty urody i florystyczne, a także wyjątkowa sesja zdjęciowa. Na to wszystko mogły liczyć w ubiegłym tygodniu starachowickie seniorki w Domu Dziennego Pobytu Senior+.

Świętowanie Dnia Kobiet zainaugurował chór "WIGORKI" prowadzony przez Krystynę Kowalczyk. Przy współpracy ze szkołą Żak i Anetą Cieciorą z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 zorganizowano natomiast wyjątkowe warsztaty urody, połączone z sesją fotograficzną do kalendarza z naszymi seniorkami. Otrzymają go instytucje wspierające program "Senior +", z którego dofinansowywana jest działalność starachowickiego Domu. Autorem zdjęć jest Zbigniew Kopański - prezes Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. Niespodzianką tego dnia były warsztaty florystyczne prowadzone przez instruktora ze szkoły Żak.

Seniorki odwiedził prezydent Starachowic Marek Materek, który wręczył paniom kosz pełen owoców i oczywiście złożył życzenia.

- To był dzień pełen pozytywnej energii, wypełniony radością i uśmiechem. Cieszymy się, że możemy wspierać naszych seniorów - to dla nich działamy - nie kryją satysfakcji organizatorzy spotkania z Referatu Polityki Senioralnej Urzędu Miejskiego.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ