Dzień z tanecznym pokazem

PM nr 6

W numerze

Dzień z tanecznym pokazem

PM nr 6

 

Wspaniały pokaz tańca podziwiały przedszkolaki z "szóstki", gdzie zawitał Zespól Tańca i Inscenizacji "Plejada", działający w Starachowickim Centrum Kultury.

Z inicjatywy Kamili Raczyńskiej z przedszkolnej Rady Rodziców, ekipa tancerzy: Ola Zawłocka, Karolina Linek, Kasia Lach, Karolina Frycz, Wiktoria Moćko, Julia Ostatek oraz Piotr Kozieł, podopieczni Alicji Andrzykowskiej, zaprezentowali dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 6 najpopularniejsze tańce. Był też kankan, pokaz tańca nowoczesnego JFH w ciekawym układzie choreograficznym, a Julia Ostatek i Piotr Kozieł zachwycili publiczność interpretacją tańca latino, podczas którego pokazali profesjonalną umiejętność łączenia i płynnego przechodzenia do poszczególnych figur tańca. Przepychu i rangi wszystkim tańcom dodawały różnokolorowe i atrakcyjne kostiumy wykonawców.

Występ młodych tancerzy spodobał się wszystkim przedszkolakom, którzy żywo i z zachwytem reagowali na każdą prezentację, wyrażając swój podziw brawami. Przekazali też zespołowi podziękowania, wręczając drobne upominki. Radosne emocje wzbudziły u dzieci również przygotowane przez rodziców prezenty i niespodzianki przeznaczone zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ