Najlepsi spotkają się w Sopocie

ZSZ nr 2

W numerze

Najlepsi spotkają się w Sopocie

ZSZ nr 2

 

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach rozegrano eliminacje do II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, organizowanej przez Wydział Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego. 21 uczniów, w tym 11 z ZSZ nr 2, walczyło o udział w centralnym etapie olimpiady. 

Do olimpijskiej rywalizacji na etapie okręgowym zakwalifikowała się młodzież z ZSZ nr 2 w Starachowicach, która kształci się w zawodach technik logistyk i technik spedytor, uczniowie z Ostrowca Świętokrzyskiego i Skarżyska-Kamiennej. Od 2017 r. nowym partnerem Olimpiady jest firma transportowo-logistyczna Silvan Logistics, która objęła patronat merytoryczny nad kształceniem w zawodzie technik spedytor, a jej przedstawiciele obecni byli 9 marca br. w Starachowicach, podczas II etapu okręgowego.

Olimpiadę otworzyła Grażyna Małecka dyrektor ZSZ nr 2 wraz z Moniką Nowak z Zarządu Powiatu oraz Dorotą Książkiewicz, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie olimpiady w ZSZ nr 2. Uczestnicy. rozwiązywali test, w którym mogli skorzystać z kilku właściwych odpowiedzi. O tym, kto przejdzie do centralnego etapu, przekonamy się niebawem, a odbędzie się w kwietniu br. w Sopocie. Zwycięzca etapu centralnego otrzyma 6 tys. zł, za II miejsce przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł, a III nagroda to 2 tys. zł , Cała trojka ma też zapewniony staż i nagrody rzeczowe. Fundatorem głównej nagrody jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ