W wypadku zginął młody strażak

Na okładce

W wypadku zginął młody strażak

Karol P. - strażak ochotnik, zginął w środę wieczorem w Magierowie w gminie Skaryszew.

- Od kilku lat był członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Seredzicach. Brał czynny udział w pracy naszej jednostki. Uczestniczył w zawodach sportowo-pożarniczych, godnie reprezentując naszą jednostkę oraz w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych. Pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolega, druh i przyjaciel... - napisali koledzy.

Tragedia rozegrała się w Magierowie na terenie gminy Skaryszew, w minioną środę po godz. 19.00. Prowadzony przez strażaka citroen wjechał do rowu i dachował. Siła zderzenia auta z poboczem była tak duża, że 28- letni kierowca wypadł z auta, ratownicy znaleźli go się kilka metrów dalej od pojazdu.

Mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia, strażacy wezwali karetkę i rozpoczęli reanimację. Niestety, czynności życiowych nie udało się przywrócić. Lekarz, który przybył na miejsce, mógł tylko stwierdzić zgon. Okazało się, że ofiara wypadku, to 28 - letni strażak ochotnik z Seredzic w gminie Iłża.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policyjni technicy pod nadzorem prokuratora. Nie można wykluczyć, że kierowca mógł próbować ominąć jakąś przeszkodę albo też inny pojazd. Prawdopodobną przyczyną wypadku mogła być również nadmierna prędkość. Śledczy z Radomia prowadzą czynności, ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badania.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ