Przegrali tylko raz

Super forma młodych piłkarzy z Juventy

Informacje sportowe

Przegrali tylko raz

Super forma młodych piłkarzy z Juventy

Piłkarze Juventy Starachowice z rocznika 2007 w towarzyskim turnieju DECATHLON CUP w Wąchocku wygrywali mecz za meczem, ale niestety w decydującym spotkaniu musieli uznać wyższość rywali.

Zmagania Decathlon Cup przyciągnęły do Wąchocka najlepsze drużyny z roczników 2007 w naszym województwie. Grano systemem "każdy z każdym" w meczach po 15 minut. Od samego początku podopieczni Artura Mikosa prezentowali bardzo wysoką formę. Rozpoczęli zmagania od pewnego zwycięstwa 3:1 nad Orlętami Kielce, a później w jeszcze wyższych rozmiarach pokonali ESKĘ Skarżysko-Kamienna (4:1). Na uwagę zasługuje również 6:1 w derbowym pojedynku z Akademią Piłkarską Star Starachowice. Młodzi piłkarze Juventy w czterech pierwszych meczach odnieśli komplet zwycięstw i było pewne, że o końcowym triumfie zadecyduje ostatni pojedynek ze Świętokrzyską Akademią Sportu, która również wygrała wszystkie wcześniejsze spotkania.

Niestety, w decydującym spotkaniu nasi młodzi piłkarze złapali mały "dołek formy" i ulegli rywalom 0:2 i musieli zadowolić się drugim miejscem w turnieju. Apetyty były z pewnością wyższe, bo po tak udanych meczach wszyscy liczyli na końcowy triumf, ale i tak to bardzo dobra pozycja piłkarzy trenera Mikosa. Ponadto zawodnik Juventy, Krzysztof Zarzycki został wybrany najlepszym graczem całych zawodów.

- Mecze trwały po 15 minut, co umożliwiło granie wszystkim chłopcom przez dłuższy okres czasu. Odnieśliśmy cztery zwycięstwa i doznaliśmy tylko jednej porażki, przez co zajęliśmy bardzo dobre drugie miejsce. Nasz występ oceniam bardzo dobrze, każdy z zawodników zasłużył na słowa pochwały - podsumował trener Artur Mikos.

Wyniki naszej drużyny: Juventa Starachowice - Orlęta Kielce (3:1), Juventa Starachowice - ESKA Skarżysko (4:1), Juventa Starachowice - Pogoń Staszów (1:0), Juventa Starachowice - Star Starachowice (6:1), Juventa Starachowice - Świętokrzyska Akademia (0:2).

Końcowa klasyfikacja

1. Świętokrzyska Akademia Sportu

2. Juventa Starachowice

3. Pogoń Staszów

4. AP Star Starachowice

5. Orlęta Kielce

6. ESKA Skarżysko-Kamienna

Juventa: Jakub Wojtan, Bartosz Grunt, Karol Kucharski, Krzysztof Zarzycki, Filip Rożek, Mateusz Jeziorski, Kamil Banaszczyk, Gabriel Bracik, Wiktor Sowa, Jakub Sobiesiek. Trener: Artur Mikos.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ