MAMY III LIGĘ!

Absolwenci z kompletem zwycięstw!

W pięknym stylu Absolwenci Starachowice wywalczyli awans do III ligi! W miniony czwartek, w drugim meczu finałowym, pokonali MSS Masłów 3:0 i zaczęła się feta. Starachowiczanie zakończyli sezon z kompletem zwycięstw!

Od samego początku beniaminek rozgrywek spisywał się znakomicie. Starachowiczanie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa i nic dziwnego, że apetyty rosły. Po sezonie zasadniczym, w którym nasz zespół zanotował komplet zwycięstw mogliśmy realnie myśleć o awansie. W finałowym dwumeczu Absolwenci zmierzyli się z MSS Masłów, drugim najlepszym zespołem sezonu zasadniczego. Po tym jak na wyjeździe pokonali rywali 3:1 (gra toczyła się do dwóch wygranych meczów) już jedną nogą byliśmy w III lidze.

Rewanż rozegrany został w miniony czwartek (8 marca) w hali Gimnazjum nr 3. Starachowiczanie byli w lepszej pozycji wyjściowej, ale wiadomo było, że nie będzie to wcale łatwe spotkanie. Potwierdził to pierwszy set, który rozstrzygnął się na przewagi. Absolwenci zachowali więcej zimnej krwi i wygrali tę partię 26:24. Zwycięstwo w takich okolicznościach dodało naszym jeszcze większej pewności siebie. W drugim secie gospodarze osiągnęli już wyraźną przewagę i wygrali do 19. Trzecie starcie ponownie było bardziej wyrównane, ale również rozstrzygnęło się po naszej myśli. Wygrana 25:23 zapewniła nam upragniony awans do III ligi. Po decydującym punkcie w hali zapanowała wielka radość!

Absolwenci odebrali puchar za awans, uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami, a gratulacje zawodnikom złożył prezydent Starachowic Marek Materek oraz Halina Bąk, wiceprezes firmy Cerrad, partnera naszej drużyny, a także władze okręgowego związku.

*Absolwenci Starachowice – MSS Masłów 3:0 (26:24, 25:19, 25:23)

Absolwenci: Michał Dziarmaga, Artur Dudek, Rafał Erbel, Maciej Kosowski, Szymon Wojtas, Karol Strabanik, Jakub Zatorski, Maciej Pietras, Krzysztof Sitek, Konrad Raczyński, Hubert Kuźdub, Karol Wróblewski.

Starachowiczanie nadal są w grze o okręgowy Puchar Polski.