Baseny letnie będą gotowe na wakacje

Informator UM

Baseny letnie będą gotowe na wakacje

Już od lipca starachowiczanie będą mogli korzystać z odkrytych basenów letnich. Gmina rozstrzygnęła przetarg ogłoszony na ich dostawę, montaż oraz uruchomienie. Prezydent miasta Marek Materek zapowiada także inwestycje dodatkowe, które udogodnią plażowiczom korzystanie z odkrytych akwenów i innych atrakcji sportowo – rekreacyjnych zlokalizowanych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej.

Baseny powstaną przy ul. Szkolnej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Waterfull Sp z o.o. z Gdyni. Koszt tego przedsięwzięcia to 635 tys. zł.

- Pieniądze na ten cel zabezpieczyliśmy m.in. dzięki sprzedaży części nieruchomości położonej przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - informuje prezydent Marek Materek. – Nabywcą jest firma Mcdonalds, która w tym miejscu planuje wybudować restaurację i stworzyć kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Zakres inwestycji na terenie MOSiR, to dostawa, montaż i uruchomienie dwóch basenów; basenu o wymiarach 7,80 m x 15,20 m x h 0,60 z przeznaczeniem dla dzieci, basenu o wymiarach 12,70 m x 25,20 m x h 1,25 m z przeznaczeniem dla dorosłych.

- Przed nami wybór wykonawcy drewnianych pomostów, które powstaną przy basenach, dodatkowo wyremontowane zostaną łazienki zlokalizowane przy wiacie grillowej, 5 toalet dla pań i 4 dla panów - mówi prezydent. - Teren zostanie ogrodzony i wyłożony kostką brukową, a w jego sąsiedztwie powstanie parking na około 40 aut. Wykonanie miejsc postojowych na tym terenie jest niezbędne dlatego, że obiektów sportowych w tamtym rejonie przybywa: mamy pływalnię, siłownię plenerową, boisko "Sahara", mamy stadion miejski, za chwilę będziemy mieć pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, na realizację którego ogłaszamy przetarg. Myślę, że już na początku lipca powinniśmy uruchomić baseny letnie dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Starachowic, a także dla mieszkańców ościennych miejscowości.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ