Gigantyczny narkobiznes ujawniony

Akcja świętokrzyskich policjantów w Starachowicach

Bezpieczeństwo

Gigantyczny narkobiznes ujawniony

Akcja świętokrzyskich policjantów w Starachowicach

 

Ogromne ilości marihuany, amfetaminy i extasy zabezpieczyli w Starachowicach policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Zatrzymano trzy osoby, u których znaleziono prawie 36 kg narkotyków o łącznej wartości około 2 milionów złotych! 

Z operacyjnych działań świętokrzyskiej policji wynikało, że grupa starachowiczan może uczestniczyć w nielegalnym procederze obrotu znacznymi ilościami narkotyków. Pierwsze przeszukania i zatrzymania w tej sprawie odbyły w czwartek, 1 marca.

- Policjanci sprawdzili swoje przypuszczenia co do mężczyzn, którzy mogą trudnić się narkotykowym procederem. Przed godziną 19.00 zapukali do drzwi 66-letniego mieszkańca Starachowic. Bardzo szybko okazało się, że ma narkotyki. Policjanci znaleźli w domu i w garażu różnego rodzaju zakazane substancje. Zabezpieczono prawie 13 kg marihuany, 10 litrów płynnej amfetaminy, z której można uzyskać około 14 kg amfetaminy w proszku oraz prawie 19 tysięcy sztuk tabletek MDMA, potocznie zwanych extasy. Zatrzymano również drugiego mężczyznę, który najprawdopodobniej ma związek z tym przestępczym procederem. To 36-letni mieszkaniec Starachowic - relacjonują świętokrzyscy policjanci.

Obaj mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach zarzut udziału w obrocie zakazanymi prawem środkami i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 12 lat więzienia.

To nie był jednak koniec zatrzymań. Dzień później, około godziny 14.00 funkcjonariusze "odwiedzili" 30-letniego mieszkańca Starachowic. W tym przypadku również potwierdziły się wcześniejsze operacyjne ustalenia.

- W wynajmowanym przez 30-latka domu policjanci ujawnili i zabezpieczyli, jak wynika ze wstępnych badań, 1,8 kg suszu marihuany, prawie 1300 sztuk tabletek extasy oraz blisko 0,5 kg tej samej substancji w postaci krystalicznej, a także 57 gramów prawdopodobnie amfetaminy - dodają policjanci.

Mężczyzna również został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Starachowicach zastosował ponadto wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ