Edukacyjna wizyta w Poznaniu

ZSZ nr 1

W numerze

Edukacyjna wizyta w Poznaniu

ZSZ nr 1

 

Grupa uczniów klasy III C Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 z opiekunem Moniką Maciejczak, odwiedziła Poznań. Zobaczyli nie tylko Targi Tour Salon 2018. 

Kształcą się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, a w ramach projektu "Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region", uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Katedry Turystyki i Rekreacji Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zaznajomili się z ofertą uczelni i codzienną pracą na wydziałach. W programie było też zwiedzanie Ratusza Poznańskiego, Palmiarni Poznańskiej, Bazyliki Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny. W Muzeum Rogalowym nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wytwarzania poznańskich, świętomarcińskich rogali.

Wzięli także udział w Targach Tour Salon 2018, poznając na nich bogatą ofertą turystyczną i osobliwości malowniczych zakątków Polski oraz innych krajów. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę turystyczną i spróbowała potraw charakteryzujących dany region.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ