Najlepszy w kraju z maksymalną punktacją

Gimnazjum nr 3

 

Laureatem IX Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego GEO-Planeta został Tomasz Zatorski z klasy III d Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. 

Konkurs organizuje Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy merytorycznej Wydziału Geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Składał się z dwóch części: 30 pytań z geografii Polski i świata oraz jednego pytania opisowego.

Starachowiczanin Tomek Zatorski otrzymał maksymalną liczbę punktów, zdobywając pierwsze miejsce w kraju i nagrodę główną - sprzęt audio. Do konkursu przygotowywał się pod merytoryczną opieką swojej wychowawczyni, nauczycielki geografii, Anity Bernatowicz. Jest również finalistą XV Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii (12 marca - dziś - bierze udział w III etapie konkursu).

- Tomek jest wszechstronnie uzdolnionym uczniem, bardzo pracowitym i wytrwałym w dążeniu do celu. Jego wiedza z wielu przedmiotów wykracza poza program nauczania. Jest również tegorocznym finalistą XVI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki oraz XV Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. Brał udział w wielu konkursach matematycznych i geograficznych (w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny otrzymał w roku szkolnym 2015/2016 wyróżnienie). W roku szkolnym 2016/2017 otrzymał Nagrodę Dyrektora Szkoły za uzyskanie najlepszej średniej w szkole - wylicza z sukcesy ucznia wychowawczyni, Anita Bernatowicz.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ